Vali Yerlikaya; ‘Fırsatçılığa prim verilmeyecek’

0
259

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni ziyaret ederek, sektörün taleplerini dinledi ve GAİMDER yönetimiyle görüş alışverişinde bulundu.
Ziyarette konuşan Vali Ali Yerlikaya; diğer sektörlerde olduğu gibi, yapı sektöründe de, özellikle malzeme fiyatlarından kaynaklı artışların görüldüğünü belirterek, fırsatçılığa da asla prim vermeyeceklerini ifade etti. Gaziantep Ticaret Odası’nın bu konuda aktif rol üstlenebileceğini de söyleyen Yerlikaya, üretimde yerli ve milli vurgusu yaptı.
Vali Yerlikaya, çocuklarımızın iyi bir eğitim alması adına, fiziki koşulları en üst düzeye taşımak için Yeni Nesil Okullar Projesi’nin aynen devam edeceğini de belirterek, malzeme kalitesini düşürmeden, fiyatları da fırsatçılığa dönüştürmeden, yüklenici firmalarla birlikte, sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.
Altyapı kuruluşlarının, sektörü ilgilendiren çalışmalarını da yakından takip ettiğini belirten Vali Yerlikaya, “Sektörü her zaman dinliyorum. Bu kapsamda, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği ile de sık sık bir araya gelerek, durum değerlendirmesi yapıyoruz. Sürekli irtibat halindeyiz. Bundan sonra da, sektörün sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sektörün taleplerini bizzat Derneği ziyaret ederek, yerinde dinlediği için Vali Ali Yerlikaya’ya teşekkür etti. GAİMDER olarak her zaman üretmekten yana olduklarının altını çizen İbrahim Apa “Bu süreç, Sayın Valimizin de belirttiği gibi bir geçiş sürecidir. Bu süreci, hep birlikte aşmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz ve buna devam edeceğiz. Bu ziyarette, sektörümüzün beklentilerini Sayın Valimize aktarma fırsatı bulduk. Şehrimiz ve sektörümüz adına son derece yararlı bir görüşme oldu” diye konuştu.
Vali Ali Yerlikaya’nın GAİMDER’i ziyaretinde, Vali Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan ve Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) yetkilileri de hazır bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz