Muhtarların sorunlarını dinlediler

0
216

Nizip Muhtarlar toplantısı Vali Ali Yerlikaya başkanlığında Nizip Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Uysal, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, il ve ilçe müdürleri ve Nizip mahalle muhtarları katıldı. 
Nizip Mahalle Muhtarlarının çeşitli konulardaki ihtiyaç ve taleplerini dile getirdikleri toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Vali Yerlikaya, “Nizip Şehrimizde sizlerle bu üçüncü buluşmamız. Burada sizlerin dile getirdiği sorun ve önerileri dinledik. Dile getirilen hususlarda ilgili kurumlarımız tarafından gerekli notlar alındı. İlk buluşmamızda dile getirilen birçok ihtiyaç ve talep çok şükür bugün son derece azalmış ve hizmet olarak yerine getirilmiş durumda. Bugün de dile getirilen ihtiyaç ve önerilerin yerine getirilmesi için el ele bir ve beraber olarak, sabır ve gayretle hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya çalışacağız. Sizlerin hemşehrilerimiz adına burada dile getirdiğiniz hususlar hepimizin bir an önce tamamlanmasını istediğimiz şehrimize yakışacak hizmetler. Bu hizmetleri tamamlayıp ardımızdan hayırla yad edilmek en büyük hedefimiz. Bundan daha büyük bir onur yoktur. Emniyet ve asayişin korunmasında, madde bağımlılığıyla mücadelede gösterdiğiniz gayret ve destekler bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu hizmetlerin geliştirilmesi ve katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan toplantıda yaptıkları konuşmalarda sunulan yerel hizmetlere ilişkin bilgiler verdi.
Başkan Şahin; mazeret üretmeden hizmet üretmeye çalışıyoruz. Sizlerden biri ve kardeşiniz olarak hizmete talip olduğumuzda Nizip ilçemizin bütün sorunlarına çözüm üretmek için gayret ediyoruz. Muhtarlık demokrasinin en önemli makamlarından biri. Sizin bu sorumluluğunuzun gereği olarak halkımıza hizmet için yanınızda olmaya devam ediyoruz. İlçeye 160 milyon liralık hizmet kazandırdık. Bu hizmetlerimiz bütçe imkanlarımız doğrultusunda artarak devam edecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz