ÖTV ve KDV’de indirim piyasaları canlandıracak

0
198

Gaziantep Ticaret Odası (GTO)’nun yedinci olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Hilmi Teymur’un başkanlığında meclis, yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerinin katılımıyla Oda hizmet binasında gerçekleştirildi.  
Meclis toplantısının açılışında meclis üyelerine hitap eden GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, gelişmeleri değerlendirerek, görüşlerini paylaştı.
GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, İnşaat, Mobilya, Otomotiv Beyaz eşya ve Gayrimenkul gibi lokomotif sektörlerde açıklanan vergi indirimlerinin önemli bir ticari hareketlilik yaratacağını ve piyasaları canlandıracağını söyledi.
Mevcut ekonomik durum içerisinde, ekonominin canlanması adına vergi indirimlerinin son derece yerinde olduğunu söyleyen Teymur, “Yıl sonuna kadar gerçekleştirilecek vergi indirimleri piyasaları canlandıracak. ÖTV ve KDV indiriminden dolayı önemli bir ticari hareketlilik oluşacak. Vatandaşın alım gücünün artmasıyla birlikte ekonomide çarklar hızlanacak. Vergi indirimleri ekonominin canlanmasına katkı sağlayacak” dedi.
Meclis toplantısında küresel, bölgesel ve ekonomik gelişmelerin yanı sıra kent ve ülke gündemini değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Yönetim Kurulunun bir aylık çalışması ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.
Meclis konuşmasında vergi indirimleri ve enflasyonla topyekun mücadele konusunda görüşlerini açıklayan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım; vergi indirimlerinin ticareti canlandıracağını söyledi.
Hazine ve Maliye Bakanı tarafından açıklanan vergi indirimlerinin piyasalarda hareketlilik ve sürdürülebilirlik açısından önemli olduğunu belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “Pek çok mecrada dile getirdiğimiz çözüm önerilerinin devreye alınması sevindirici. Vergi indirimleri Piyasalardaki hareketlilik ve sürdürülebilirlik açısından olumlu etkiler yaratacak ” dedi.
“Enflasyonla Topyekun Mücadele”de indirim kampanyaları düzenlemenin, enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi açısından yeterli olmadığını, üreticilerin üzerindeki maliyet baskısını azaltacak adımların da atılması gerektiğini de belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “ Enflasyonun makul seviyelere inmesi hepimizin arzusu. “Enflasyonla Topyekun Mücadele” programına tam destek veriyoruz. Tüketici enflasyonuna odaklanmış bir mücadele ile enflasyon kalıcı bir şekilde düşmez. Talebi kısmak veya indirim kampanyaları düzenlemek tek başına yeterli değil. Enflasyonla mücadele de kalıcı sonuçlar almak için devletin mal ve hizmet üretenin maliyetini düşürerek, onları daha rasyonel fiyatlarla vatandaşa satış yapmaya ikna ortamı yaratması ile mümkün olabilir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz