Öğrencilere ‘Sıfır Atık’ eğitimi

0
345

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri okullarda kurdukları Şahinbey Belediyesi Sıfır Atık Toplama Noktası çadırıyla öğrencilere geri dönüşümün önemini ve faydalarını anlatıyor. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan “Sıfır Atık Projesi’nde” kapsamında Şahinbey Belediyesi okullarda Sıfır Atık Toplama Noktası çadırı kurdu. Öğrencilerin geri dönüşüm hakkında bilgilendirilmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması için okullarda başlattığı Şahinbey Belediyesi Sıfır Atık Toplama Noktası çadırlarında öğrenciler bilgilendirilirken, getirdikleri geri dönüşüm atıkları da çadırda biriktirilerek geri dönüşüm tesislerine götürülüyor. Öğrenciler evlerinden getirdikleri atıklar karşılığında çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor. 
GERİ DÖNÜŞÜM OKULLARDA
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sıfır atık projesinde önemli aşamalar kat ettiklerini belirterek, “Şahinbey de Sıfır Atığı Evlerde Başlattık. Bölgemizde belirlediğimiz okullarda öğrencilerin evlerde topladığı ambalaj atıklarını belirlenen günde okular da kurduğumuz Sıfır Atık Toplama Noktamıza getirmelerini sağladık. Atık getiren öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onların bu projeyi sevmesini sağladık. Bu sayede sıfır atık projesini evlerde başlattık. Atığın ilk çıkış noktası olan evlerden toplayarak aileleri de bu işin içine dahil ederek sıfır atığı tüm bireylere yayıyoruz” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz