‘Eni iyi kadın oyuncu’ ödülü GKV’li öğretmene

0
586

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlkokul ve Ortaokulu Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı, ’18’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri’ performans kategorisinde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi oldu. 
Türkiye ve KKTC’de sahne açan tiyatroların sezon oyunlarında başarılı buldukları sanatçıları değerlendirdikleri bir ödül sistemi olan Direklerarası Seyirci Ödülleri, Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde halk jürisi (seyirci) olgusu ile belirleniyor. 2 kişilik kadın oyunu olan ‘Adviye’ karakterindeki performansı ile ödülünü kazanan Ayşe Sevil Atıcı Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunu ve Çağdaş Drama Derneği ‘Drama Liderliği’ belgesine sahip. GKV Özel Okulları drama öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı, drama dersleri vermesinin yanı sıra Mavi Sanat Oyunculuk Atölyesi’nin de kurucusu. 18’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri performans kategorisinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan Atıcı’yı kutlayan GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı ile Müdür Yardımcıları Yeliz Bircan ve Korkut Özkeleş GKV Özel Okullarında sahne sanatlarının önemli bir yer aldığını söyledi.  
Okul iderecileri, öğrencilerin okul öncesi eğitimle başlayan sanatsal çalışmalarının eğitim kariyerleri boyunca devam ettiğini ifade ederek Atıcı’yı kutladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz