Türkiye Hokey Federasyonu tarafından Alanya’da gerçekleştirilen 2018-2019 Kadınlar Salon Süper Lig 1’inci Etabını Gaziantep Polisgücü Spor Kadın Hokey Takımı namağlup unvanla lider tamamladı.
Alanya’da 1-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen 2018 – 2019 Kadınlar Salon Süper Lig 1’inci Etabı tamamlandı. Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey takımı zorlu ligin ilk etabını 19 puanla lider olarak tamamladı. Takımına güvendiğini ve elde edilen başarıların tesadüf olmadığını ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ikinci etabı da lider tamamlayarak Türkiye şampiyonluk kupasını Gaziantep’e götüreceklerini ifade etti.
Takımın Haziran 2019’da Ukrayna’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edeceğini de belirten Başkan Kaplan şunları söyledi:
“Sporcularımız ve teknik adamlarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi ve bizlere destek veren herkesi kutluyorum. Türkiye Hokey Federasyonu birinci liginin ilk etabını lider tamamladık. İkinci etabı da lider tamamlayarak THF Süperliği şampiyonluk kupasını Gaziantep’e getireceğiz. Başarılar hiçbir zaman tesadüf değildir. Takımımız her geçen gün uluslararası spor camiasında daha çok tanınıyor. 2019 Haziran ayında Ukrayna’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyon Takımlar Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edeceğiz. Şimdiden bu şampiyona için çalışmalarımızı başlattık. Önümüzde zorlu bir süreç var ama Gaziantep Polisgücü Spor hokey takımları her türlü zorlu süreci başarıyla geçmiştir. Bu hafta erkek takımımız da Amasya’da Türkiye Hokey Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan 2018-2019 Sezonu Erkekler Salon Süper Lig 1’inci Etap Maçları için 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Amasya’ya gidecektir. Erkek takımızın lider olarak ilk etabı kapatacağına inanıyor, sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here