BAŞKONUŞ TOPLANTISI

0
51

Nihat BENCAN

GAP Gazeteciler cemiyetinin 2023 yılı değerlendirme toplantısı Kahramanmaraş’ın Başkonuş yaylasındaki tesislerde yapıldı değerlendirme toplantısına Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya ve Gaziantep’ten gazeteciler katıldı.
Bilindiği üzere 2023 yılı tüm ülke çapında depremin acılarını yaşamakla geçmiş bu acıları halkın haber alma unsurlarından TV, radyo, gazete, internet sitelerinin ne kadar önemli bir unsur olduğu gerçeği ile deprem yaşanan ketlerde bu unsurların yaşadığı sıkıntıları bir tarafa bırakarak canla başla halka yardım etme eksikleri duyurma konularında çalıştıklarını bir kez daha anlatarak o acı günleri tekrar hatırlatmak bizleri çok duygulandırdı.
GAP Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Zeynel Abidin Yılmaz’ın böyle bir toplantıyı düzenlemesi ve deprem bölgesindeki gazetecileri bir araya getirerek yavaş yavaş ülke gündeminden düşmeye başlayan deprem sonrası yaşananları tekrar gündeme getirilmesi bölgede yaşanan eksiklerin neler olduğu , bundan sonra nelerin yapılması bunun yanında yapılamayanları eksik yapılanların neler olduğu konusunda görüşlerin ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bu toplantının deprem bölgesindeki eksiklere büyük katkı sunacağı kanısındayım
Toplantı yereninde seçilmesi konusu daha da ilgi çekici Kahramanmaraş depremin en çok etkilendiği ve büyük can kayıplarının yaşandığı bir kentimiz bu kentin tekrar kendine gelmesi mutlaka uzun zaman alacaktır. Ama bir nebze katkımız olması bakımından toplantı yaptığımız yer Başkonuş yaylası Gaziantep’e 150 km mesafede.
Doğa harikası Başkonuş’un bıraktığı izlenimlere gelince… Başkonuş gerçekten harika bir yer. Karadeniz turuna gerek yok Karadeniz turunda ne görüyorsanız burada aynısıyla var.
Adeta İsviçre Alpleri’ni de andıran, Karadeniz’in doğal güzelliklerine göz kırpan Başkonuş’ta sis var, yağmur var, güneş var, bulunduğumuz tesiste zaten tüm olanaklar sağlanmış. Çadır kurma yeri, karavan yerleri, ATV araçları, elektrikli araç şarj prizi mevcut. Ayrıca restaurant kısmı ise damak tadınıza uygun çeşitli lezzetler sunuyor. Sabah kahvaltısını ise mutlaka denemelisiniz. Yani tüm konfor ve ihtiyaçların karşılandığı bir tesis bence gelin burayı ziyaret edin Karadenizi yaşayın derim.
Gaziantep’e 2 saat mesafede adeta Karadeniz’i yaşamak isteyen herkes mutlaka Başkonuş’u görmeli..
Buradan bende toplantımıza ev sahipli yapan Baş onuş tesisleri yönetim kurulu başkanı ve GAP Gazeteciler birliği yüksek istişare kurulu Başkanı Serdar Erdoğan Yılmaz beye bu iki günlük toplantıda bizlerle birlikte oldukları için teşekkürlerimizi iletiyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz