Başkan Şahin’den 15 Temmuz mesajı

0
157

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Şahin mesajında 15 Temmuz’un millet iradesinin üstünlüğünü tüm dünyaya gösteren nişane bir tarih olduğunu ifade etti.

Şahin mesajının devamında “Millet iradesi üstünde irade kurmaya çalışanlar daima hezimete uğrayacaktır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Vatan da milletin, irade de milletin. Bu cümle 15 Temmuz’u çok net anlatan bir ifade. Öyle bir tarih ki bu o gece o gün milletimiz bir destan yazmıştır. Destanlar yazdırmış tarihimize 15 Temmuz’u da ekledik. Biz o gün gördük ki bu millet, vatanını ve bayrağını canı pahasına savunmaktan asla vazgeçmeyecek, geri durmayacaktır. Bu hem İstiklal hem de bir İstikbal davasıdır. Şehadete yürüyen 252 şehidimizle yüzlerce gazimizle biz o gün gördük ki ecdadımızın emaneti olan bu kutsal toprakları ilelebet korumaya devam edeceğiz, bayrağımıza sahip çıkacağız. Millet irademizi üstün kılacağız.”
Başkan Şahin, darbe girişimi ile birlikte tereddütsüzce sokakları, caddeleri, meydanları dolduran, evlerinden çıkarak iradesini savunan, namlulara gövdelerini siper ederek uçaklara karşı duran bu milletin evlatlarına ülke olarak minnettar olduğumuzu belirterek tarihin o kahramanları gururla yazdığını söyledi.
Mesajın sonunda Şahin, Türkiye’nin hızlı ilerleyişini durdurmaya ve hak ettiği güzel günleri yaşamasına hiçbir hain girişim, art niyet gizli hesap engel olamayacağını vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı:
“Hedefimiz milletimizin fedakarca sahip çıktığı bu ülkenin istikbalini beraberce güvenle imar etmektir. Milli irade demokrasinin temelidir ve bu temel ülkelerin en sağlam dayanağıdır milli birliğimiz bu sağlam temel üzerinde yükselmektedir ve ilelebet de bizi koruyacak olan yegane gücümüz bu olacaktır. Bu vesile ile istiklal ve istikbal davası için vatan haini darbecilere karşı koyarken şehadete yürüyen 252 şehidimize ve vatanın bir karış toprağını ezdirmeyen ve bize bugünleri emanet eden ecdadımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz