Başarılı kadın sporcuların hayatları sergiye konu oldu

0
82

Gaziantep’in yetiştirdiği başarılı kadın sporcuların ve yöneticilerin hayatlarının yer aldığı sergi 1 Mart Cuma günü, Saat: 11.00’da Şehitkamil Sanat Merkezi (ŞSM)’de açılacak. Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği tarafından hazırlanan sergi iki gün açık kalacak.

Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya, Gaziantep’in yetiştirdiği, farklı branşlarda dünyada ve Avrupa’da şampiyonluk ve madalya kazanarak başarı elde etmiş Gaziantepli kadın sporcuların hayatlarının yer aldığı sergiye Gazianteplileri davet etti.
Sırakaya, “Başarı tesadüf değildir, başarı büyük ve zorlu bir mücadelenin sonunda kazanılan bir zaferdir” diyerek, “Gaziantep’in yetiştirdiği başarılı kadın sporcularımız ve kadın yöneticilerimizin yer aldı sergi uzun bir çalışmanın sonucu olarak çıktı. Tespit edebildiğim sporcularımızın hayatlarını yazıya döktüm. Bir gazeteci olmanın verdiği heyecanla süren röportajlar bugün güzel bir sergiye dönüştü. Emeği geçen değerli dostlarıma çok teşekkür ederim. Gerçekten bilmediğimiz, görmediğimiz, duymadığımız o kadar çok başarı hikayeleri var ki… Ben elimden geldiğince ulaşmaya çalıştım. Devamı da gelecek. Sonrasında kitap haline gelecek olan bu röportajlar Gazianteplilerin arşivinde yer alacak” dedi.
Başkan Sırakaya, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediğimiz sergimizde buluşalım” diyerek Gazianteplileri sergiye davet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz