Acar’dan anlamlı 23 Nisan mesajı

0
64

Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar, “Yarınlarımızı yaşayacak ve yaşatacak olan yeni nesillerimizin çağın gerektirdiği özelliklere sahip yetişmesinde görev almak ve devletimizle, milletimizle el ele vererek onlara gerekli imkanları sağlamak hepimizin vatandaşlık görevidir” dedi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, Türkiye’nin yarınlarını yaşayacak ve yaşatacak olan yeni nesillerin yüzyılın gerektirdiği koşullarda geleceğe hazırlanmasının önemine dikkat çekerek; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu anlamlı bayramı kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verd.; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir gurur ve coşkuyla TBMM’nin kuruluşunu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz. Sevgiyi, barışı, dostluğu, kardeşliği, bilimi, teknolojiyi tek çatı altında toplayan ve dünya barışı için büyük anlam oluşturan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini en önemli göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, sadece dostluk köprülerinin temelleri değil, yaşanabilir bir dünyanın temelleri de güçlendirilmektedir. Bu duygularla çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, tüm milletimizin, çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz