Şahinbey Belediyesi minik karatecileri ağırladı

0
61

1500 sporcunun katıldığı Türkiye Minikler Karate Şampiyonası, Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Türkiye Minikler Karate Şampiyonası, Türkiye genelinde 1.500 sporcu, sporcu ailesi, antrenör, hakem ve federasyon görevlilerinin katılımıyla Şahinbey Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gaziantep’te düzenlendi. Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda Şahinbey Belediyesi’nin ev sahipliğinde 19 Nisan’da başlayan ve 21 Nisan tarihine kadar süren şampiyonada, minik karatecilerin mücadeleleri dikkat çekti. Düzenlenen şampiyonaya AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz’un yanı sıra federasyon yöneticileri ve protokol üyeleri de katıldı.

GAZİANTEP’İ SPOR ŞEHRİ YAPMAK İSTİYORUZ
AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin belediyelerin yaptıkları tesislerle gençleri spora teşvik ettik belirterek “Gaziantep birçok yönüyle müstesna bir şehir. Bir savunma sporunun, Kurtuluş Savaşında savunmasıyla tarihe ismini yazdırmış olan Gazişehrimiz de yapılması oldukça mutluluk verici. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Başarılı bir karateci olabilirsiniz ama onun yanında iyi bir insan olmadığınız sürece hiçbir zaman tam bir başarıya erişemeyiz ve bir tarafımız her zaman eksik kalır. Bu nedenle hayatımızın en önemli çalışması iyi bir insan olabilme çabası olmalıdır. Gazişehrimizi aynı zamanda bir spor şehri haline getirmeye çalışıyoruz. Bu alanda belediye başkanlarımız yaptıkları tesislerle şehrimizin gençlerini spora teşvik ediyorlar. 60 ilden şehrimize gelen 1.500 sporcu kardeşimizi tebrik ediyor böyle bir organizasyondan dolayı Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz beye ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
“GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDİYORUZ”
Yapılan spor salonları ve yapılan projelerle genç ve çocuk yaştaki tüm herkesi spora teşvik ettiklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, “Türkiye Minikler Karate Şampiyonası’nın Gaziantep’te yapılmasından dolayı başta Karate Federasyonu Başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine emeği geçen herkese teşekkür ederim. Aynı zamanda Gaziantep bir spor kenti ve çok sayıda gencimiz var. Türkiye’deki en genç nüfusa sahip illerden ve ilçelerden biriyiz. Gençlerimizin eğitimlerinin yanı sıra bir kültür sanat alanıyla ilgilenmeleri çocuklarımızın geleceği açısından çok önemli. Hem vücudu zinde tuttuğu gibi hem disiplinli bir çalışma sağlayıp, gençlerimizin eğitim hayatında da, iş hayatında da başarılı olmayı sağlayan bir unsur. Çocuklarını spora teşvik ettikleri için velilerimize teşekkür ediyorum. Şahinbey Spor Salonumuz ’un yanı sıra gençlerimizin ve vatandaşlarımızın spor yapabilmeleri için Şahinbey Akkent Spor Köyünü ve Türkiye Geleneksel Sporlar Merkezi yaptık. Bu projelerle tüm gençlerimizi spora teşvik ediyoruz. Yarışmaya katılan tüm gençlerimize tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.
“ÇOCUKLARIMIZA SPORDA DESTEK OLALIM”
Çocuklara okullarına devam ederken sporda da destek olunması gerektiğini belirten Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ise “Gaziantep’i biz kültür mirası şehri, gastronomi şehri olarak biliyoruz. Ama burada olduğumuz 2 gün içerisinde çok değişik bir gözlem yapma fırsatı bulduk. Öncelikle belediyecilik nasıl yapılır, bir insanın hayatına nasıl dokunur, bu hizmetler nasıl yapılır, halka hizmet nasıl yapılır bunları Şahinbey Belediyesinde gördük. Ben sadece bu şampiyonaya destek oldukları için değil, böyle güzel bir ortamı bize verdikleri için ve bu güzel hizmetleri Gaziantep’in dışından gelmiş olmamıza rağmen bizlere hissettirdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bu şampiyonaya katıldılar. Demek ki yeşil kuşaktalar en zor aşamayı geçtiler. Çünkü sarı kuşaktan sonrası çok önemlidir. Bundan sonra çocuklarımıza siz velilerimizin çok destek olması lazım. Bu çocuklarımız sadece sporumuzun değil geleceğimizin de teminatı. Bu çocuklarımızdan nasıl 4 tane olimpiyat madalyalı karate sporcusu çıkardıysak belki onların yerine gelecekler. Bizim 4 olimpiyat madalyalı sporcumuzun 1 tanesi mühendis, 3 tanesi öğretmen. Yani hem spor hem okul bir arada olabilir. Çocuklarımıza okullarına devam ederken sporda da destek olalım. Minik yavrularımızın heyecanına desteğimizi devam ettirelim. Herkese katılımları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz