14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladılar

0
96

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci ve Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, yayımladıkları mesajlarla 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
PROF. DR. DAĞLI: “SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÖSTERDİĞİ ÖZVERİ VE FEDAKARLIK, TOPLUM SAĞLIĞI VE REFAHI İÇİN HAYATİ ROL OYNAMAKTADIR”
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Prof. Dr. Dağlı, sağlık çalışanlarının gösterdiği özveri ve fedakarlığın, toplum sağlığı ve refahı için hayati bir rol oynadığını belirtti.
Hekimler ve sağlık çalışanlarının, yoğun çalışma temposunda duygusal ve fiziksel yorgunluğa rağmen hayatlarını, başkalarının hayatını kurtarabilmek uğruna hiçe sayarak, her zaman her koşulda en ön sırada yer aldıklarını anımsatan Prof. Dr. Dağlı mesajını şöyle sürdürdü:
“İnsan sağlığının korunması ve sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Hekimlik mesleği bu nedenle her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de hekimlerimize olan güvenini ‘Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz’ ifadeleriyle en güzel şekilde tarif etmiştir.
Mesleğini yapmak için gece gündüz demeden var gücüyle çaba gösteren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içten duygularımla kutluyorum.
KİLECİ:“TIP MESLEĞİ, İNSANA SAYGI VE FEDAKARLIK ÜZERİNE KURULMUŞ, ULVİ BİR MESLEKTİR”
SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Dr. Kileci, “Tıp mesleği, insana saygı ve fedakarlık üzerine kurulmuş, ulvi bir meslektir” dedi.
Hayatın her anında, sağlık çalışanlarının insan yaşamı için büyük bir özveri ve sabırla görevlerinin başında olduğunu anımsatan Dr. Kileci, mesajını şöyle sürdürdü:
“Gerek küresel olarak çok zor günler yaşadığımız pandemi dönemi, gerekse yakın tarihte yaşadığımız deprem felaketi sağlık çalışanlarının ne kadar büyük ve önemli sorumlulukları olduğunu bir kez daha gösterdi.
Tıp Bayramı, sadece mesleki bir bayramı değildir, aynı zamanda sağlık sektöründeki tüm çalışanların dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu güçlendirdiği özel bir tarihtir.
Bu vesileyle mesleğini en iyi şekilde icra etmek için gece gündüz demeden çaba sarf eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.14 Mart Tıp Bayramımız kutlu olsun.”
ASİD GENEL BAŞKANI DR. YILDIRIM: “SAĞLIK ÇALIŞANLARI İNSAN HAYATI İÇİN UMUT KAYNAĞIDIR”
Merkezi Gaziantep’te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri de olan Dr. Yıldırım, “Sağlık çalışanları, insan hayatı için umut kaynağıdır” dedi
Sağlık çalışanlarının her gün, insan hayatını kurtarmak, acıları hafifletmek ve hastaların sağlığına kavuşmaları için büyük çaba gösterdiklerini belirten Dr. Yıldırım mesajını şöyle sonlandırdı:
“Yakın zamanlarda yaşadığımız felaketlerde din, dil, ırk gözetmeksizin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından vatandaşların imdadına koşan her sağlık çalışanına büyük bir gönül borcumuz var.
Bu vesileyle, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dolu gelecek diliyorum. Hepsi, takdire şayan çabaları ve emekleri ile toplumumuz için birer kahramandır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz