Yine öğrenci yurdu yine asansör düştü! Bu kez Gaziantep’te

0
66

Gaziantep’teki Abdülkadir Güllüoğlu KYK Yurdunda öğrenciler, kullandıkları asansörün 3. kattan eksi 1. kata hızlı inmesi sonucu büyük korku yaşadı. Öğrenciler, yurt yönetimini protesto etti ve önlem alınmasını istedi.
Üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın 26 Ekim’de Aydın Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda bindiği asansörün düşmesi sonucu hayatını yitirmesinin ardından yaşanan ihmallere tepkiler sürerken asansör “kazası” haberlerinin sonuncusu Gaziantep’ten geldi.
Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi Batkent Mahallesi’nde bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda, akşam saat 19.00 sıralarında, içerisinde 7 öğrencinin bulunduğu asansörün 3. kattan eksi 1. kata hızlı inmesi sonucu öğrenciler büyük korku yaşadı. Paniğe yıl açan olayda bir öğrenci fenalaştı. Öğrencilerin ihbarı üzerine yurda 112 sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Fenalaşan öğrenciye sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti.
Yurtta kalan ve olaya tepki gösteren öğrenciler, “Susma sustukça sıra, sana gelecek” ve “KYK bize mezar olma” sloganlarıyla bina önünde yurt yönetimini ve KYK’yi protesto etti. Öğrenciler daha sonra yurt yönetimiyle görüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz