Türkiye’nin konuştuğu avukattan haberler ve paylaşımlar için suç duyurusu

0
156

Bir savcının odasında çekilmiş fotoğrafları ile gündeme gelen Avukat Buket Tekışık, konuyla ilgili olarak sosyal medyada yapılan yorumlar ve haberler için suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Buket Nurşah Tekışık’ın adliyede bir savcının odasında çekilmiş fotoğraflarının sosyal medyada gündem olması üzerine savcının görev yeri değiştirilmiş ve avukat Tekışık hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştı. Avukat Tekışık, konuyla ilgili olarak sosyal medyada yapılan yorumlar ve haberler için suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili olarak ilk kez Elips Haber’e açıklama yapan Avukat Tekışık, “Adliyede paylaştığım birkaç fotoğraf ve altına yazdığım bir özlü sözün yarısı kesilerek, kötü niyetli yorumlanarak oldukça çirkin paylaşımlar yapıldığını gördüm. Hakkımda yapılan eleştiri niteliğini aşan her yorum, asılsız her haber için suç duyurusunda bulunmuş durumdayım” ifadelerini kullandı.

Gündem olan fotoğrafıyla ilgili olarak Tekışık, “Haberlere konu edilen ve odasının bekleme koltuğundayken fotoğraf çektirdiğim savcının kendisinin görev alanına giren terör ve örgütlü suçlarla ilgili bugüne kadar hiçbir dosyada görev almadım. Hiçbir adli yargı mensubuyla da suç teşkil edecek bir iletişimim olmadı” diye konuştu.

Sosyal medyada tatil mekanlarında ve lüks arabalar ile paylaştığı fotoğrafları için de açıklama yapan Tekışık, “Kullandığım araçlar değişse de plakam değişmiyor. Sanki birçok aracım varmış gibi aynı plakanın takılı olduğu geçmişten bugüne kullandığım tüm araçlarım paylaşılıyor. Yurtdışına tatile gidip araç kiralayan, lüks mekanlardan tatil yerlerinden fotoğraf paylaşan ülkede varlıklı on binlerce insan var” dedi.

Ne olmuştu?

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde terör savcısının odasında fotoğraf çektirip, “Ben asla kaybetmem. Ya kazanırım ya öğrenirim” notuyla paylaşan Avukat Buket Nurşah Tekışık’ın lüks yaşamı ve arabaları tartışma konusu olmuştu.

Gündem olan fotoğrafın ardından savcı hakkında tutanak düzenlenerek Hakimler ve Savcılar Kuruluna işlem yapması için gönderilmiş ve savcının görev yeri değiştirilmişti. Avukat Tekışık’ın disiplin açısından soruşturulması için de Barolar Birliği’ne dosya gönderilirken İstanbul Barosu tarafından da Tekışık hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Kaynak: https://www.elipshaber.com/savcinin-odasindaki-goruntuleri-ile-gundem-olan-avukat-buket-tekisiktan-aciklama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz