Türkiye ve Bangladeş’in iş insanları buluşuyor

0
198

Bangladeş Halk Cumhuriyeti Gaziantep Fahri Konsolosu Erdal Özdemir, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenecek olan Türkiye-Bangladeş iş forumuna, Gaziantepli Firmaları davet etti.
Bangladeş’in Gaziantep Fahri Konsolosu Erdal Özdemir, yaptığı açıklamada, “DEİK/Türkiye-Bangladeş İş Konseyi ve Bangladeş Dakka Ticaret ve Sanayi Odası (DCCI) iş birliğiyle 29 Eylül 2022 Perşembe günü saat 10.30-15.30 arasında Gayrettepe Dedeman İstanbul Oteli’nde Türkiye-Bangladeş İş Forumu ve İkili Firma Görüşmeleri düzenlenecektir. İş Forumu’na Dakka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rizwan Rahman, Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan ve Bangladeş iş dünyasından geniş katılımlı bir iş heyeti katılım sağlayacaktır. Bangladeş’teki iş ve ticaret fırsatlarının ele alınacağı iş forumunda Bangladeş’ten katılım sağlayan firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir” dedi.
Özdemir, 165 milyon kişilik nüfusuyla önemli bir pazar sunan Bangladeş’in 2009-2010 arasında yüzde 7 ortalama büyüme kaydederek Asya-Pasifik bölgesinin en hızlı gelişen ekonomilerinden biri olduğuna dikkat çekti.
Bangladeş’in ekonomik olarak kaydettiği gelişme hızına paralel olarak hemen her sektörde ticaret ihtiyacı hızla arttığını kaydeden Özdemir, “Bu gelişmelerin yanı sıra Bangladeş’in inşaat sektörünün önümüzdeki her 5 yılda bir yaklaşık yüzde 8 büyüme hedefi beklentisi bulunmaktadır. Bangladeş iş heyetinde temsil edilen firmalar kimya ve plastik sanayi, yapı ve inşaat, gıda ve tarım, otomotiv sanayi, elektronik sanayi, makine sanayi, tekstil ve mobilya ile sanayi ve savunma sanayi alanlarında iş görüşmeleri yapılacaktır. Gaziantep Türkiye’nin sanayide en hızlı büyüyen şehirlerden biridir. Bu anlamda DEİK’in düzenlediği bu iş forumuna firmalarımızın katılması ciddi katkı sağlayacaktır. Asya Pasifik’in en hızlı gelişen ülkelerinden bir tanesi olan Bangladeş ile ikili ticaretimiz açısından önemli fırsatlar yaratacak olan Türkiye-Bangladeş İş Forumu’na katılmak isteyen firmalar 21 Eylül 2022 Çarşamba gününe kadar DEİK ile irtibata geçip katılım bilgilerini alabilirler” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz