Gaziantep’te trafikte yaya önceliği bilincini arttırmak için dronelu denetimler yapıldı. Denetimlerde 4 bin 15 araç kontrol edilirken bin 478 araç ve sürücüye işlem yapıldı.
Gaziantep’te, trafikte yaya önceliği bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar ve denetimler devam ediyor. Kentte Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından çeşitli bölgelerdeki yaya geçitlerinde dronelu denetimler yapıldı. Denetimlerde toplam 4 bin 15 araç kontrol edildi.
SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
Kent genelinde gerçekleştirilen denetimlerde; trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren 9 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 383 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 10 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 50 sürücüye ve araç plakasına konvoy oluşturmak ve sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 23 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkı vermemekten, 4 yayaya trafik ışık ve işaretlerine uymamaktan, 1 araç sürücüsüne çevreyi rahatsız edecek şekilde abartı egzoz kullanmaktan, 999 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlalden olmak üzere toplamda bin 478 sürücü ve araç plakasına işlem yapıldı. Ayrıca 96 araç trafikten men edilirken 9 sürücünün belgesine el konuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here