Gaziantep’te 200 polisin katılımıyla dinlenme ve eğlence mekanlarına yönelik genel asayiş uygulaması yapıldı. Yapılan uygulama neticesinde bazı şüpheliler yakalanırken, çok sayıda uyuşturucu madde ve silah ile kaçak sigara ve alkol ele geçirildi.


Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 20-21 Ekim 2019 tarihlerinde başta tarihi ve turistlik öneme sahip Bey Mahallesi ve Karagöz Caddesi’nde bulunan umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olmak üzere halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda 200 personelin katılımı ile asayiş uygulaması gerçekleştirildi.
Asayiş uygulaması kapsamında 2 iş yerine sigara yasağı ihlalinden işlem yapılırken ayrıca 5 ruhsatsız tabanca, 3 adet kuru sıkı silah, 1 tüfek, 3 bıçak, 62 gram Metamfetamin uyuşturucu, 36 gram esrar, 40 gram Bonzai uyuşturucu, 15 adet captagon hap, 5 gram eroin, 1 gram jamaika uyuşturucu, bin 36 paket gümrük kaçağı sigara, çalıntı 1 araç, 1 motosiklet, 1 bisiklet ile 480 şişe kaçak alkol ele geçirildi.

Polis uygulamasında 1 şüphelisiyle birlikte çalıntı motosiklet, 1 hırsızlık suçundan aranan şüpheli, 1 kesici aletle yaralama suçundan olmak üzere 4 aranan şüpheli yakalandı, ayrıca toplamda 357 şahsın GBT sorgusu gerçekleştirildi.
Yakalanan suç unsuru ve şüpheliler haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here