Taste Atlas’ın geleneksel yemek listesinde Çelebioğulları 1. sırada

0
92

Hırvatistan merkezli Taste Atlas (Lezzet Atlası) sitesi, Dünyanın En İyi Geleneksel Yemekleri listesini sosyal medya hesabından paylaştı. Gaziantep ise 16 bin 600 şehir arasında 9. Sırada yer alırken Çelebioğulları Baklava ise En İyi Otantik Restoranı seçildi.

Son zamanlarda seçimleriyle gündemde olan Taste Atlas sitesi; geleneksel yemekler hakkında ve 20 binden fazla ürün ve bin civarındaki restoran bilgisine yer vermeye devam ediyor. Kendisini, geleneksel tabakların, yerel malzemelerin ve otantik restoranların dünya atlası olarak tanımlayan Taste Atlas sitesi; bu yılın dünya mutfağı ve geleneksel yemekleri listesini yayınladı.
Gastronomi profesyonelleri ile yemek eleştirmenlerinin tavsiyelerini ve değerlendirmelerini dikkate aldığını savunan site; 2023’ün En İyi Mutfak listesinde Gaziantep’i 9. sırada gösterirken, Gaziantep’te ise Çelebioğulları Baklava hem lezzeti hem de otantik mekanıyla 1. sırada yer aldı.
Dünyaca ünlü yemeklerin listelendiği değerlendirme ile ilgili konuşan Çelebioğulları işletme sahibi Ömer Çiftçi; “Hem lezzetimiz hem de işletmelerimizdeki otantik görünümümüzle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Kaliteli ve lezzetli baklavalarla müşterilerimizle buluşturmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ürün kalitesi, servis ve tüketiciye dokunan çalışmalarımızla Gaziantep baklavasını dünyaya tanıtmakta öncü olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Bizleri birinciliğe taşıyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz