Tahmazoğlu, mesleki eğitim öğrencileriyle bir araya geldi

0
71

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Mavikent Sanayi Sitesini ziyaret ederek, her ay 600 TL destekte bulunduğu Mesleki Eğitim öğrencileri ile bir araya geldi.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu iki yıldır nakdi destekte bulunduğu Mesleki Eğitim Merkezleri’nde eğitim alan öğrencileri Şahinbey Mavikent Sanayi Sitesi’nde ziyarete ederek sohbet etti. Başkan Tahmazoğlu araç tamiri yapan öğrencileri iş yerlerinde ziyaret etti.
GENÇLERİMİZ MESLEK SAHİBİ OLSUN
Projede herkesin kazandığını ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Mesleki eğitim projesiyle öğrencilerimiz haftada 1 gün okula giderken, kalan günlerde iş yerlerinde meslek öğreniyorlar. Böylece gençlerimiz hem lise diplomasını alırken aynı zamanda da meslek öğrenmiş oluyorlar. Meslek sahibi olmak bu zamanda çok kıymetli. Bu anlamda ustalarımıza çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz mesleklerini öğrenip ileride kendi işlerinin patronu olacaklar ve istihdama katkıda bulunacaklar. Şahinbey Belediyesi olarak MESEM öğrencilerimizin annelerinin hesabına her ay 600 TL, yılda ise 7 bin 200 TL yatırıyoruz. Şahinbey İlçemizde MESEM’e giden öğrenci sayımız 1.300 iken şuanda 27 bine çıktı. Öğrencilerimiz uygulanan proje ile yanlış işlere bulaşmadan kendi mesleklerinin sahibi oluyorlar. Ustalarımıza ve ailelerinize bu projeye verdiği destekler için teşekkür ediyorum dedi.
ÖĞRENCİLER MEMNUN
Mesleki eğitim öğrencileri verilen destekten dolayı Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Öncelikle verilen destekten dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz. Hem okula gidiyoruz hem de gittiğimiz işyerlerinde çalışıyoruz. Gördüğüm eğitim sonrası okuldan ustalık belgesi alacağım. Verilen destek için Şahinbey Belediyesine bir kez daha teşekkür ederiz. İnşallah ustalık belgesi alırsak kendi iş yerimizi açarak. Paramızı orada kazanırız” diye konuştu.
ESNAFTAN BAŞKAN MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Yapılan işyerlerinin kendileri için büyük bir nimet olduğunu ifade eden esnaf ise “Başkanımızın sayesinde kendi işyerimizin sahibi olduk. Onun yaptığı sanayi sitesi ile küçük ve köhne iş yerlerinden ferah işyerlerine geçtik. Eski garajlardayken yer sıkıntısı yüzünden müşterinin arabasını nereye bıraktığımızı unuturduk. Şimdi ise kendi iş yerlerimizin içerisine araçları çok rahat sığdırabiliyoruz ve ferah ortamda çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz