Tartışılan tahliyeye Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti

0

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Duygu Delen’in öldüğü davada ‘kasten öldürme’, ‘cinsel istismar’, ‘yağma’ ve ‘hakaret’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 32 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın ev hapsi şartıyla tahliyesine yönelik karara itiraz etti.


Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada: “D.D.’nin ölümü olayı ile ilgili olarak Gaziantep 10.Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılamanın 16.06.2021 tarihli duruşmasında mahkemece tutuklu sanık M.K.’nin ev hapsi ile tahliye edilmesi yönündeki kararına Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından itiraz edilmiştir” denildi.
BARO BAŞKANI DA TEPKİ GÖSTERDİ
Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mahkemeler dosyada birbirinden farklı, çelişkili bilirkişi raporu olması halinde mevcut raporlardaki çelişkilerin giderilmesi için dosyaya 3. bir bilirkişi heyeti tayin ederek iki rapor arasındaki çelişkilerin giderilmesini istemesi lazımdı normalde. Ancak jet hızıyla beraat gibi tahliye kararı verilmesi yine normalde beklenen bir karar değildir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here