Tanrıöver: Türkçenin zenginleştirilmesi çok önemli

0
57

GAZİKÜLTÜR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Hakan Tanrıöver, “Türkçenin fakirleştirilmeden zenginleştirilmesinden yanayız. Bunun için de çok önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.
Türk Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Gaziantep Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu, GAZİKÜLTÜR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Hakan Tanrıöver ve TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem’in katılımıyla Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü’nde yapıldı.

Tanröver, TDED genel kurulunda yaptığı konuşmada; Türk dili ve edebiyatının önemine dikkat çekerek, gerçek bir hazine olan Türkçeye toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Tanrıöver, Türkçenin daha zengin hale gelmesi için GAZİKÜLTÜR A.Ş. olarak ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
Genel kurulda GAZİKÜLTÜR A.Ş Genel Müdürü ve Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, TDED Gaziantep Şube Başkanlığına seçildi. Gaziantep’te önemli çalışmalar yapmayı hedeflediklerini kaydeden Prof. Dr. Yakar, “Şube başkanlığına seçilmem hasebiyle tüm üyelere teşekkür ediyorum. Şubemizin yönetiminde görev alan üyelerimizi tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz