Sokak hayvanları için CAHİDE ve Oğuzeli Belediyesi el ele

0
149

Sokak hayvanlarının barınma ve tedavisi başta olmak üzere haklarının korunması ve yaşam koşullarına katkıda bulunmak için kurulmuş olan, ülkemizin ilk hayvan hakları vakfı olan CAHİDE Vakfı, Gaziantep Oğuzeli Belediyesi ile bir protokol imzalayarak beraber çalışma kararı aldı. Protokol, Oğuzeli Belediyesi adına Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç ve CAHİDE Vakfı adına Dr. Cengiz Bayram tarafından imzalandı.
Yapılan protokole göre vakfın 67 bin metrekare arazisi içinde kurulan 21 bin metrekarelik Kurtpınar Karakız Barınağı bundan sonra Oğuzeli Belediyesi ile beraber kullanılacak. Oğuzeli Belediyesi ile CAHİDE Vakfı vakfa ait bu alanda başta engelli sokak dostlarımızın barınması, kısırlaştırılması, tedavi edilmesi gibi birçok hizmetin yanı sıra, kurdukları güneş enerjisi santrali ile elde ettikleri elektriği kullanarak sokak dostlarımız için mama üretmeyi planlıyor. 15 KW enerji santralinin hazır olduğu barınakta bu miktar artırılacak. Yaklaşık bin can dostunu ağırlama kapasitesinde olan geçici yaşam alanı yanında vakfa ait zeytin ağaçlarından elde edilecek ürünlerin satılması ile de bu sürece ekonomik katkı sağlanacak. Oğuzeli Belediyesi kısa zamanda klinik, mutfak ve çalışanlar için gerekli alanları oluşturacak. Felçli dostlarımız için oluşturulan 300 metrekarelik kum havuzu da rehabilite edilerek iyileştirilecek.
Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, sokaktaki can dostlarımızın yaşamına katlı sunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken Dr. Cengiz Bayram da, Belediye Başkanı Kılıç’a duyarlılıkları için teşekkür etti. Dr. Cengiz Bayram ise ”Birlikten kuvvet doğar. Bundan sonra el birliği ile daha fazla cana ulaşıp daha fazla yara saracak olmanın sevincini yaşıyoruz ”dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz