GSO başkanları, “TOBB Türkiye Ekonomi Şurası”na katıldı

0
192

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve ilgili bakanlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de yapılan, ‘Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’na katıldı.

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı TOBB Türkiye Ekonomi Şurası, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve oda-borsa başkanlarının yanı sıra; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Türkiye Ekonomi Şurası’nda, Oda ve Borsa başkanları, illerindeki reel sektörün sıkıntı, talep ve önerilerini ilgili Bakanlara iletti.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep ve bölgemizde depremin yol açtığı zorlukları, iş dünyasının sorun ve talepleri hakkında paylaşımlarda bulunduklarını belirterek, “Dövize bağlı çeklerin kullanılması, Mersin Limanı ile ilgili sorunlar ve Irak hükümetinin getirdiği ek vergilerin neden olduğu sıkıntıları dile getirdik. Sorun ve taleplerimize duyarlılıkları için Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz’a, Sn. Bakanlarımıza ve iş dünyamızın daima destekçisi olan TOBB Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Oda ve Borsa Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ankara programı kapsamında bir dizi ziyaret ve görüşmelerde de bulunan GSO Başkanları ve beraberindeki heyet, Ticaret Bakanlığı’nı ziyaret ederek, burada Ticaret Bakan Yardımcıları Özgür Volkan Ağar ve Mustafa Tuzcu’nun katılımları ile düzenlenen Tekstil Sektörü Toplantısı’na katıldı. Toplantıda, Gaziantep ve bölge ekonomisi, tekstil sektöründe önemli üretim merkezlerinden birisi olan Gaziantep’in potansiyeli, sektörel sorunları ve üyelerin beklentileri hakkında bilgiler verildi.

Makine Kimya Enstitüsü’ne de (MKE) ziyarette bulunan heyet, MKE Genel Müdürü İlhami Keleş ile bir araya geldi. Ziyarette Gaziantep’in savunma sanayisindeki çalışmaları, GSO’nun projeleri ve yeni iş birlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu.
Program kapsamında GSO Meclis Üyeleri Ahmet Şireci ve Mehmet Ali Şimşek ile Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kara’da ilgili toplantı ve ziyaretlere katılarak sektörleri ile alakalı gelişmeler hakkında bilgi vererek öneri ve görüşlerini bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz