Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi, “Ulusal Kan Temini” Projesi kapsamındaki çalışmalarına ve kan bağışlarına gönüllü bağışçılarla devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep’in en yoğun lokasyonlarından biri olan Sanko Park AVM önündeki mobil kan bağışı aracı ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına bir destekte Yesemek, Kavaklık ve Zeugma Rotary Derneklerinden geldi. Dernek başkanları ve üyeleri, mobil kan bağışı aracında, ihtiyaç sahipleri için gönüllü kan vererek umut oldular.
Yesemek, Zeugma ve Kavaklık Rotary Dernekleri Başkanları, Gaziantep ilinde kan ve kök hücre bağışı konusunda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını, bu kapsamda Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi’nin fedakarca çalışmalarına destek olmak amacıyla bir araya geldiklerini belirttiler. Rotary kulüpleri olarak kan ve kök hücre bağışını geleneksel bir kampanya haline dönüştürmeye çalıştıklarını da ifade ettiler.
Kan temini konusundaki çalışmalarına Covid-19 Pandemisi sürecinde yoğun şekilde devam ettiren Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi, mobil kan bağışı araçları ve uzman personeli ile tüm gönüllü kan bağışçılarını bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here