Şehitkamil’de yüzlerce sporcu ödüllerini aldı

0
149

Şehitkamil Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde organize edilen Geleneksel Zafer Kupası müsabakalarında branşlarında dereceye giren sporcular, ödüllerini düzenlenen coşku dolu törende aldı.
Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Geleneksel Spor Etkinlikleri kapsamında; akıl-zeka oyunları, 3×3 basketbol, badminton ve satranç branşlarında düzenlenen organizasyonlarda dereceye giren sporcular ve takımlar, Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
Şampiyonların büyük bir mutlulukla kupalara uzandıkları törende; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özdal, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fikret Alıncak, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Gaziantep Gençlik ve Spor Müdür Vekili Eyüp Dinçoğlu, Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Abdülkadir Gözegir, Merveşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Bal, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ile çok sayıda branş il temsilcisi, kulüp yöneticisi ve antrenör törende hazır bulundular.
KURUMLARARASI İŞ BİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ
Başarılı sporcuların branşlarına özgü spor malzemeleriyle ödüllendirildiği törende katılımcılara seslenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, düzenlenen spor organizasyonlarının kurumlararası iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu belirtti. Fadıloğlu, konuşmasında şu sözlere yer verdi:
“30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz Geleneksel Zafer Kupası Müsabakalarında, dereceye girerek ödül almaya hak kazanan sporcularımızı yürekten kutluyorum. Cumhuriyetimizin İlanının 100. Yılına özel, 2023 yılı içerisinde 100 farklı gençlik ve spor organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Ocak ayında startını verdiğimiz etkinliklerin 57.’si tamamlandı. İnşallah Aralık ayının sonunda 100. Geleneksel Spor Organizasyonumuzu tamamlamış olacağız. Bu organizasyonlar, kurumlararası iş birliğinin en güzel örneklerini yansıtıyor. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün, Millî Eğitim camiamızın, Üniversitemizin, Halk Eğitim Merkezlerimizin büyük destek ve katkılarıyla gençlik ve spor alanında düzenlenen etkinlikleri yön veriyoruz. Müsabakaların düzenlenmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Katılımcı tüm sporcularımızı kutluyor ve spor yaşamlarında başarılar diliyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren sporculara, ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz