Gaziantep’te depremin yaraları sarılıyor

0
146

Oberhausen Türk Birliği ve Gaziantep Yardım Vakfı işbirliği ile yaptırılan Şatırhöyük Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Geçtiğimiz Mart ayında Gaziantep Yardım Vakfı’nın koordinatörlüğünde, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Oberhausen Türk Birliği arasında Gaziantep Şatırhüyük Mahallesine aile sağlığı merkezi yapımı için protokol imzalanmıştı. Kısa sürede yapılan Oberhausen Türk Birliği Aile Sağlığı Merkezinin açılış törenine Vali Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Sağlı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı M. Turgay Eren ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şatırhöyük mahallesinin depremden en fazla zarar gören yerleşim birimlerinden birisi olduğunu belirterek, aile sağlığı merkezinin hayırlı olmasını diledi. 6 Şubat’ta yaşanabilecek en büyük acıların yaşandığını belirten Vali Kemal Çeber, devlet-millet kaynaşması ile yaraların sarıldığını ifade etti. Vali Çeber, “Depremin yaralarını hızla sarmaya devam ediyoruz. 7 ayda devlet ve millet olarak hep beraber yapabileceğimiz maksimum işi yaptığımızı görüyorum. Hak sahipleri, yıkılması gereken binalar, açılacak okullarla ilgili planlamalar, teslim edilecek olan konutlar, sağlık merkezleri ve benzeri işlerin altından elhamdülillah el birliğiyle kalkıyoruz” diye konuştu.
Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı M. Turgay Eren de, Şatırhöyük Oberhausen Aile Sağlığı Merkezinin yapımında katkısı olan gurbetçilere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Başkan Eren, “Mart ayının sonunda aile sağlığı merkezinin yapımı için Sağlık Müdürlüğümüzle protokol imzalamıştık. Bugün bu aile sağlığı merkezinin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Oberhausen Türk Birliği Başkanı Metin Şenocak ve birlik üyeleri olmak üzere katkıda bulunan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine bu sağlık merkezinin yapımında büyük desteklerini gördüğümüz Sağlık Müdürlüğümüzün yetkilileri ve Prof. Dr. Levent Elbeyli ve Eşi Zeynep Elbeyli’ye de teşekkür etmek istiyorum. Devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneği olan bu sağlık tesisimizin de hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz