Şahin: “Hiç kimse kira fiyatları yüksek oldu diye şikayet etmeyecek”

0
104

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneyşehir Konut Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada memlekette kimsenin evsiz kalmayacağını belirterek, “Hiç kimse kira fiyatları yüksek oldu diye şikayet etmeyecek. Gaziantep’i birlikte inşa edeceğiz, kararlıyız” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Güneyşehir’deki konut yapımının ikinci etabı için temel atma töreni düzenlendi. Birinci etabı kapsamında 500 konutun hazır hale geldiği Güneyşehir’in ikinci etabında bulunacak bin konutun tamamlanmasıyla Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası üyelerine evleri teslim edilecek.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneyşehir’de yeni bir şehir kurulduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Kuzeyşehir’de yeni bir şehir kuruldu. Güneyşehir’de yeni bir şehir kuruluyor. Kuş uçmaz kervan geçmez dağlarda hayat bulacak. Hayat bulan bu yerlerin yapımı, güçlü liderlikten geçiyor. Cumhurbaşkanımız ve güçlü bir ekibimiz var. Esnaf bizim ahi evranımız. O kadar kıymetlisiniz ki bizim için. Bizim için o kadar önemlisiniz ki. Ahi evran demek; akıl ve ahlak ile bize gelen bizdendir, hak ile sabır dileyip bizi geçen bizdendir. Bizim için çok özel ve çok kıymetlisiniz. Esnaf ana damar, omurgadır. Vücutlar şehirler gibi. Esnaf mutluysa huzurluysa şehir mutludur. Türkiye Yüzyılı belediyeciliği ete kemiğe bürünüyor.”
Güneyşehir’deki bu temelin çok özel bir temel olduğunu belirten Başkan Fatma Şahin, “Bu memlekette kimse evsiz kalmayacak. Hiç kimse kira fiyatları yüksek oldu diye şikayet etmeyecek. Gaziantep’i birlikte inşa edeceğiz. Kararlıyız, azimliyiz, sevdalıyız. Dağlardan şehirler kuruyoruz” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Gaziantep’in her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek bir modeli ortaya koyduğunun altını çizerek, “Ben bu modelden dolayı, bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e Gaziantep adına çok teşekkür ediyorum. Burada yeni bir şehir yükseliyor. Türkiye Yüzyılında Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Gaziantep, Türkiye Yüzyılının yıldız şehri olacak” şeklinde konuştu.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, servisçilere yönelik yapılan bu evlerin hayırlı olmasını dileyerek, “Şoförlerimiz bizler için çok kıymetli. Onlar sadece mesleklerini icra etmiyorlar bunu hayatlarında yaşıyorlar. Bu konutlarımız onlarım yaşamlarına inşallah hayat katar” dedi.
Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İsmet Özcan, bu konut projesinin kendileri için bir hayal olduğuna dikkati çekerek, “2 yıl önce ayaküstü bir konuşmada Başkanımız, kooperatif kurmamızı önerdi, bize yer tahsis ederek üyelerimize ev yapabileceklerini söyledi. Bunlar o zaman bize hayal gibi gelmişti. Dolayısıyla hayalimizi gerçekleştiren Başkanımız Fatma Şahin’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz