Rumi Dreams, 24 Şubat’a kadar sanatseverleri ağırlayacak

0
59

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Refik Anadol’un “Rumi Dreams” sergisi vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine 24 Şubat’a kadar uzatıldı.
Mevlâna Arşivleri’nden oluşan geniş bir veri kümesini canlandıran yapay zekâ tabanlı bir ışık ve hareket gösterisi olarak sunulan sergi gazi şehirlilerin yoğun ilgisi dolayısıyla 24 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.


Dünyanın her yerinde pek çok insana ufuk açıcı öğretileriyle dokunan Hz. Mevlâna’nın vefatının 750’nci yıldönümü dolayısıyla Anadol ve ekibi tarafından oluşan proje Mevlâna’nın dünya görüşünün simgesi olan disiplinler arası veri setini makine öğrenme algoritmalarıyla işliyor.
SERGİ, 60 BİNE YAKIN ZİYARETÇİYLE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Müzeyyen Erkul Gaziantep Bilim Merkezinde gösterimde olan sergi Gazi Şehirliler tarafından sevildi. Sergi, açıldığı günden bugüne kadar 59 bin 131 bin ziyaretçiyi ağırladı.
Rumi Dreams, ışık, bilgi ve hareketin anlamları arasındaki yakınlaşmanın büyüleyici sanatsal bir ifadesi olarak ortaya çıkarken ziyaretçileri “Dünyayı aydınlatan ışığını” bulmaya teşvik ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz