Pamuk: Şimdiye kadar aklınız neredeydi?

0
98

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, “Gaziantep’te evsiz kimse kalmayacak ve kira fiyatları düşecek” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na sert sözlerle yüklendi. Pamuk, Şahin ve Fadıloğlu’na “Şimdiye kadar aklınız neredeydi?” dedi.
Türkiye’nin en pahalı illeri arasında yer alan Gaziantep’te konut fiyatlarının ger geçen gün giderek arttığını ve astronomik rakamlara ulaşarak, İstanbul ve turistik yörelerdeki konut fiyatları ile yarıştığını belirten Mehmet Pamuk, “TÜİK verilerine göre Gaziantep’te kilometrekare başına 317 kişi yaşamaktadır. Türkiye ortalaması ise kilometrekare başına 100 kişidir. Bu durum kentin yerleşiminin ne kadar dar bir alana sıkıştırıldığının apaçık bir göstergesidir. Kentimizdeki binaların büyük çoğunluğu çarpık yapılaşma ve imara aykırı binalardan oluşmaktadır” diye konuştu.
Pamuk, Gaziantep’in kapsamlı bir imar değişikliği anlayışına ihtiyaç duyduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Kentin eski mahallelerinde yeni okullar, parklar ve sosyal tesisler yapılamıyor. Çünkü buralarda arsa yok. Belediyenin buralarda gerçekleştireceği yeni imar uygulamaları ile hem gerçek anlamda kentsel dönüşümün önü açılacak hem de bina sahipleri mağdur olmadan ortak hareket ederek ve müteahhitlerle anlaşarak yeni binaların sahipleri olacaktır. Böylece rantsal dönüşümün yerini haksal dönüşüm alacak ve bina sahipleri de bu durumdan karlı çıkacaklardır. Belediye de imar değişikliği sayesinde yeni kazanç elde etmiş olacak ama rantı bitecek. Ancak bunu yapmak yerine Fatma Şahin gibi ‘Evsiz kimse kalmayacak’, Rıdvan Fadıloğlu gibi ‘Çarpık yapılaşmayı bitireceğiz ‘diye boş vaatlerde bulunmayı kendilerine görev biliyorlar. Ben de soruyorum: Şimdiye kadar aklınız neredeydi? Sizin de ekibinizin de bu kafa ile ömrünüz yeter mi? Açın imara geçin seyredin. Bakın 5 yıl içinde size ihtiyaç duymadan şehir nasıl değişiyor görün.”
GAZİANTEP HALKI MAĞDUR İKEN YARDIM ŞOVU YAPILIYOR
Pamuk, Ramazan ayı nedeniyle kentin yoksul semtlerinde binlerce ailenin perişanlık içerisinde sahur ve iftar yapmaya çalıştığını, Büyükşehir Belediyesi’nin ise göstermelik olarak bir iki noktada iftar çadırı kurduğunu, buralarda da seçim propagandaları yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in, diğer yandan da yurt dışına TIR’lar dolusu gıda yardımı gönderdiğini öne sürerek, İş adamlarına da sağduyu çağrısı yaparak “Önce Gaziantep” dedi. Pamuk halen, yağmurda akan konteynerlerde yarı aç mucadele eden vatandaşlarımız çözüm beklerken, “Bu mübarek ayda şov yapmayın. Kentimizin ihtiyaç sahiplerine destek olun” çağrısı yaptı.
SORUNLARIN TEMELİNDE SIĞINMACILAR VAR
Zafer Parisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, vatandaşlara da seslenerek, “Gaziantep’te bulunan yüz binlerce sığınmacı nedeniyle kiralar adeta uçtu. Konut fiyatları el yakıyor. İşsizlik aldı başını gidiyor. Hükümet ve belediyeler sığınmacıSuriyeli, Pakistanlı, Sudanlı, Afganlı ve Arapları el üstünde tutarken, vatanın gerçek sahipleri olan halkımız üvey evlat muamelesi görüyor. Bu duruma dur demek için Zafer Partisi olarak; tüm vatandaşlarımızın oylarına talibiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz