“Marka Şehir Ünye” projesi için buluştular

0
97

Ünye Medya İletişim Derneği tarafından düzenlenen “Marka Şehir Ünye” projesi tanıtımı Ünye Ramada Otel’de yapıldı. Proje tanıtımına Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran, Ordu Eski Milletvekili Mustafa Hasan Öz, Anadolu’nun değişik illerinden gelen gazeteciler, Ünyeli siyasetçiler, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını Ünye Medya İletişim Derneği Başkanı Şakir Gürel yaptı. Gürel Ünye’nin tarihi geçmişinden hareketle bir marka şehir olduğunu bundan dolayı Ünye’nin marka değerine değer katmak için bu projeyi uyguladıklarını söyledi.
Ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran söz aldı. Kıran konuşmasında; “Ünyeli olmaktan her zaman gurur duyduk ve duymaya devam edeceğiz. Rekabet kurallarının her gün yeniden belirlendiği günümüzde Marka Şehir Ünye projesini önemsiyoruz. Daha önce de başka projelerde misafirlerimizi ağırlamıştık. Bugün de güzel bir topluluk önünde Ünye’nin markalaşma çabasını görüyorum. Bu şehrin kimliğini taşımanın ayrıcalığını katma değere dönüştürmek gibi bir sorumluluğumuz da var. Bu düşünceye katkı sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu heyecanımıza destek veren değerli katılımcılarımıza hassaten teşekkür ediyorum. Ünye’nin markalaşması için destekleriniz çok önemli. Ünyeli ve Ünye’ye değer veren her birey bu çalışmaların birer ucundan tutacak. Tecrübelerden istifade edeceğiz ve Ünye’mizi tanıtmaya devam edeceğiz. Marka şehir olduğumuzu herkese göstermeye devam edeceğiz. Bu çabaya ortak olan, destek veren başta Şakir Gürel olmak üzere herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Toplantıda son olarak, Genna Ajans İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı, Marka ve İletişim Uzmanı A. Selim Tuncer Marka Şehir Ünye üzerine bir sunum yaptı.
Konuşmasına Necip Tosun’un; “İnsanlar ve şehirler şarkıdan, şiirden ve hikayeden yapılır, birbirinin kalbine yazılır” sözleriyle başlayan Tuncer, Ünye’nin bir marka değerinin olduğunu, bu marka değerini artırmak ve markalaşmasını sağlamak için bazı adımlar atılması gerektiğini söyledi. Tuncer, Markalaşma hedefine ulaşmak için ise başlangıçta atılması gereken adımları; “Kent Marka Kurulunun Kurulması, Hedef Kitle Analizinin Yapılması, Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerin belirlenmesi, Strateji Geliştirilmesi, Ürün Geliştirme, Arzulanan Marka İmajı, görsel kimlik ve slogan, İletişim” şeklinde açıkladı.
Toplantı, kendisi de Ünyeli olan Genna Ajans İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı, Marka ve İletişim Uzmanı A. Selim Tuncer’e toplantıya ve Ünye’ye katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz