Ölülere bile saygıları kalmadı!

0
58

CHP Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı İdilli köyünde bulunan mezarlık alana moloz ve hafriyat dökülmesine sert tepki gösterdi. Depremde yıkılan evlere ait enkazın yüklenici firma tarafından mezarlık alana dökülerek, burada demir ayıklanma işleminin yapıldığını söyleyen Öztürkmen, derhal bu sorumsuzluğa son verilmesi çağrısında bulundu.
Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük zarar gören İdilli köyünde yıkılan evlerin enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, yüklenici firmanın moloz ve hafriyatı köydeki mezarlık alana dökmesi büyük tepki topladı. Yakınlarının mezarlarının tahrip edilmesinin şokunu yaşayan depremzede köylülerin Belediye ve Bakanlık nezdindeki girişimleri sonuçsuz kaldı.
Mağdur edilen köylülerin ulaştığı Milletvekili Öztürkmen, yöneticileri sorumluluk almaya ve bu saygısızlığa bir an önce son vermeye davet etti. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Öztürkmen, “AKP’nin artık ölülere de saygısı kalmadı, depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden depremzedelerin yaşadığı mağduriyet yetmezmiş gibi şimdi de depremzede köylülerin mezarlarına saldırılıyor. Yüklenici firma, enkazdan topladığı moloz ve hafriyatı İdilli köyünün mezarlığına döküyor, köylülerin atalarının dedelerinin mezarlarını tahrip ediyor, yazıktır günahtır” diyerek tepkisini dile getirdi.
CHP’li Öztürkmen, bölgede oluşan moloz ve hafriyat yığını sebebiyle köylülerin depremde kaybettikleri yakınlarına mezar dahi yapamadıklarını söyleyerek, “Bu haksızlık, bu saygısızlık ve bu zulüm bir an önce durdurulmalı” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz