Ana SayfaGaziantepOğuzeli MYO öğrencilerinden pandemi ve çevre temizliği etkinliği

Oğuzeli MYO öğrencilerinden pandemi ve çevre temizliği etkinliği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Dersi kapsamında “Pandemi Süreci ve Çevre Temizliği” konusunda farkındalık yaratmak amacıyla broşür ve afiş hazırlanarak pandemi koşullarına uygun bir şekilde dağıtımı gerçekleştirildi.

GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Ali Altunbaş ve Ayşe Dürüye Bahar koordinesinde Oğuzeli’nde gerçekleştirilen faaliyette öğrenciler tarafından hazırlanan üzerinde maske kullanımı, çevreye zarar verilmemesi, doğanın korunması gerekliliği, çevrenin temiz tutulması gibi ana fikirlerin olduğu el afişleri ve broşürler hazırlandı. Oğuzeli ilçesindeki bazı esnaflara dağıtımı yapılarak, vatandaşların göreceği bazı yerlere bu broşürler asıldı.

Koronavirüs dolayısıyla kullanılan maske ve eldivenlerin çevre kirliliği oluşturduğuna dikkat çeken Öğr. Gör. Ali Altunbaş, “Bütün öğrenciler bu konuda birer afiş ve broşür hazırladı. Biz de Pandemi sürecini de dikkate alarak sınırlı sayıda öğrenci ile bu broşür ve afişlerin Oğuzeli’ndeki bazı esnaflara dağıtımını yaptık. Görünür yerlere de asarak farkındalık oluşturmaya çalıştık” dedi.

Öğr. Gör. Ayşe Dürüye Bahar da; “Sokağa çıktığımızda maalesef çoğu yerde maske eldiven gibi tıbbi atıklar görmekteyiz. Bunlar virüsün bulaş riskini arttırmaktadır. Öğrencilerimizle bu durumu görüşerek neler yapabileceğimizi konuştuk ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla bu şekilde bir etkinlik planladık” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Hüseyin Çiftçi on HER YALAN BİR İTİRAF GİZLER
Mustafa Ali Polatlı on BİR BEN VAR BENDEN İÇERİ
Binbaşı on ALZHEİMER
MEHMET ALİ GÜNER on ALZHEİMER
Cansu Çanlıoğlu on ALZHEİMER
mustafa küçük on KAFA BULMAK, KAFA TUTMAK…
Pervin Cicek yigit on ARADIK KURTARAMADIK