Girişimci olmak isteyen üniversitelilere güzel haber

0
197

Gaziantep Teknopark, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) işbirliği ile uygulanmakta olan “GaziantepBİGG Girişim Hızlandırma Platformu Projesi”ne başvuru yapabilecek girişimci profili genişletildi. TÜBİTAK tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre artık tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü üniversite öğrenci ve mezunları 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’na 30 Temmuz’a kadar başvuru yapabilecek.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın yaptığı açıklamada, teknolojik iş fikrine sahip girişimcilerin çeşitli eğitim ve mentorlük desteğinin ardından TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında 200 bin TL hibe alarak şirketlerini kurma şansı bulacaklarını söyledi.

GİRİŞİMCİ ADAYLARINA NİTELİKLİ EĞİTİM VE MENTORLUK VERİLECEK

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Özaydın, programa başvurabilecek katılımcı profilinin artması sayesinde 2021 yılında daha fazla sayıda girişimci adayına ulaşmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi: “Gaziantep ve tüm Türkiye’den girişimci adaylarının yenilikçi iş fikirleri ile başvurabilecekleri programda iş fikri başvuruları toplanarak değerlendirilecek, eşiği geçen girişimciler ön kuluçkaya alınarak, nitelikli iş planı hazırlamalarına destek verilecektir. GaziantepBİGG projesi ile programa başvuru yapacak girişimci adaylarına uzman eğitmenler ve deneyimli mentorler aracılığıyla destek verilecek ve ardından başarılı girişimciler TÜBİTAK’a yönlendirilecektir. Programa başvuru yapabilecek girişimci sayısının artmasının ardından hedefimiz, çok sayıda nitelikli girişimcinin 200 bin TL hibe alarak teknolojik iş fikirlerini bölgemizde hayata geçirmelerini sağlamaktır.“

Yeni kurallara göre tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri ile mezunları 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’na www.gaziantepbigg.com web sitesinden başvuru yapabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz