Naksan’a bir ödül de ASD’den

0
424

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Naksan Plastik, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda Türkiye’nin en iyi ambalajlarına verilen Yetkinlik Ödülünün sahibi oldu. 
Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri Naksan Plastik A.Ş. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ve Türkiye’nin en iyi ambalajlarının seçildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda yetkinlik ödülü aldı.
209 başvurunun yapıldığı, 113 ambalajın finale kaldığı Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda Naksan Plastik A.Ş., Fleksibıl Ambalajlar kategorisinde “Kompost Makarna Ambalajı (Organik Ambalaj)” isimli yenilikçi ürünü ile Yetkinlik Ödülü’nü almaya hak kazandı. Naksan Plastik Ar-Ge Müdürü Canan İçen ödülü düzenlenen törenle aldı.
Naksan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Birlik, uluslararası normlarda yapılan objektif kriterlere sahip böyle bir yarışmada ödül almanın ve başarılı olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Birlik, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yurtiçi-yurtdışı pazarlardaki tüm müşterilere yenilikçi ambalaj çözümleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.
ÜRETTİĞİMİZİN EN AZ YARISINI İHRAÇ ETMELİYİZ
ASD tarafından yetkinlik ödülünü almak bizleri gururlandırmıştır diyen Birlik, “Bilindiği gibi ambalaj sektörü gün geçtikçe hızlı bir şekilde büyümektedir. Biz de plastik ve ambalaj sektörünün lider firmalarından birisiyiz. Sektörün gelişimine yardımcı olarak ülke ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz. Daha çok ülkeye ambalaj ve ürün ihracat ederek pazar sayısını artırmalıyız. Ürettiğimizin en az yarısını ihraç etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz