NAKSAN davasında tutuklu kalmadı

0
536

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün “para kasası” olarak bilinen Gaziantep’te yerleşik Naksan Holding’e yönelik yerel mahkemece verilen hükmün, Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülen davada, tutuklu tek sanık Taner Nakıboğlu da tahliye edildi.

Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Taner Nakıboğlu, babası Cahit, kardeşi Emre Nakıboğlu ve eski holding yöneticileri Emre Özkaya ile Mesut Çeven ve avukatları katıldı.
Duruşmada söz alan sanık Taner Nakıboğlu, çok uzun süredir cezaevinde bulunduğunu ve birçok ağır hastalığının olduğunu öne sürerek, tahliyesini talep etti. Diğer sanıklar ise eski savunmalarını tekrar ederek, suçsuz olduklarını öne sürdü.
Duruşma savcısı, sanıkların mevcut halinin devamına karar verilmesini talep etti.
Mahkeme heyeti, sanık Taner Nakıboğlu’nun tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önünde bulundurarak, yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte tahliye edilmesine karar verdi. Heyet, bir sonraki duruşmayı 23 Ocak 2023’e erteledi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SONRASI UÇAKTA GÖZALTINA ALINMIŞTI
NAKSAN Holding yöneticisi Taner Nakıboğlu, FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 20 Temmuz 2016’da Gaziantep’ten İstanbul’a giderken uçakta böyle gözaltına alınmış ve mahkemece tutuklanmıştı.
ŞİRKETİN ADI: PARALEL YAPI
Taner Nakıboğlu’nun yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü şirketler arasında Paralel Yapı A.Ş. adlı bir inşaat şirketi de bulunuyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz