Gaziantep’te helikopter ve drone kullanılan, 890 polisin katıldığı Mevlana Mahallesi’ndeki uyuşturucu operasyonunda 34 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, vatandaşların daha sağlıklı bir çevrede yaşaması ve uyuşturucu bulunan ortamlardan korunması amacıyla başta narkotik ve asayiş olayları olmak üzere suç işlenmesinin önlenmesine ve sokak satıcılarının yakalanmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.
Bu çalışmalar kapsamda, merkez Şehitkamil ilçesindeki Mevlana Mahallesi’nde torbacı olarak nitelendirilen sokak satıcılarına yönelik olarak Asayiş, Narkotik, Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şube müdürlükleri ekiplerinden oluşan 890 polisin katılımıyla, daha önceden belirlenen adreslere, helikopter, drone ve dedektör köpeklerin de kullanıldığı operasyon düzenlendi.
Polis ekiplerince abluka altına alınan Mevlana Mahallesi’nde gerçekleştirilen operasyonda 40 ev, 28 umuma açık yer, 680 araç ve 2 bin 315 kişi üzerinde arama yapılan operasyonda, 2 kilo 570 gram eroin, 310 gram esrar, çeşitli türlerde toplam 580 gram sentetik uyuşturucu, 35 uyuşturucu hap, 4 hassas terazi, 9 tabanca ve 4 pompalı tüfek ele geçirildi.
Operasyonda uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından gözaltına alınan 34 şüpheli hakkında soruşturma sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here