Medical Point, “Rengimiz Belli Olsun” dedi

0
82

Gaziantep’te, “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Medical Point Gaziantep Hastanesi de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” programı çerçevesinde down sendromlu bireyler için yapılan etkinliklerde yer aldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi ve Türkiye Down Sendromu Derneği ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, çocuklar yüz boyama, futbol, kutu oyunları, serbest kalem çalışması ve çiçek dikimi yaptı.
Down sendromlu çocuklar, eğitmenler eşliğinde düzenlenen etkinliklerde eğlenceli vakit geçirdi.
Medical Point Gaziantep Hastanesi, bu yılın teması olan ‘#rengimizbelliolsun’ sloganı ile down sendromlu bireylere farkındalık için, en güzel renk çiçeklerde olduğu için birlikte dikimi yaparak onlara rengarenk çiçekler hediye etti.

Gaziantep Medical Point Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ise hastane olarak etkinliklere 100 çiçek getirdiklerini belirterek, “Bu yılın teması, hepimizin bildiği gibi ‘rengimiz belli olsun’. Kromozomların çoraba benzemesinden dolayı da renkli çoraplarla bu yılın kutlaması yapılacak. En güzel renklerin çiçek olduğunu düşündüğümüz için hastane olarak biz buraya çiçeklerimizle geldik. Çocuklarla çiçek ekip onlara çiçek hediye etmek istiyoruz” diyerek, sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceklerinin altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz