Kur’an-ı Kerim’e yapılan saygısızlığa Kervan FM tepkisiz kalmadı

0
57

İsveç’te İslam düşmanı aşırı sağcı-ırkçı politikacı Rasmus Paludan’ın Türkiye Büyükelçiliği önünde yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i yakarak sergilediği hadsizliğe tepkiler devam ediyor.
Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan küstahlığa tepkiler devam ederken, Kervan FM anlamlı bir yayına imza atacak.
Gaziantep’te İslami çerçevede yayın yapan Kervan FM, Türkiye’deki 9 radyo ile birlikte İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına karşılık 26 Ocak Perşembe günü, 24 saat kesintisiz Kur’an tilaveti yayınlayacak.
Gaziantep’ten Kervan FM, Bingöl’den Bingöl FM, Diyarbakır’dan Çağrı FM, Adana’dan Vuslat FM, Siirt’ten Botan FM, Van’dan Serhad FM, Mardin’den Cemre FM ve Batman’dan Aksa FM olmak üzere 9 İslami radyo, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına karşılık anlamlı ortak bir karar aldı.
Gün boyunca Kur’an tilaveti ile gönüllüleri mesh edecek olan Kervan FM’in bu anlamlı kararı takdir topladı.
24 saat boyunca yayın akışında Kur’an-ı Kerim dinletisi yapacak Kervan FM, farklı hafız ve kurraların tilavetlerini dinleyecileri ile paylaşacak.
Kervan FM Müdürü Ökkeş Korkmaz, 9 kardeş radyonun Kur’an’ın mesajını dinleyicilere aktaracağını söyledi.
Kur’an-ı Kerim’e yönelik hadsizliğin kabul edilemez olduğunu ifade eden Korkmaz, “Bizler de bu barbarca saldırıya gün boyunca Kur’an tilaveti ile tepkimizi ortaya koyma adına yayın yapacağız. Tüm canlı yayın ve programlarımızı askıya aldık. İnşaallah dinleyicilerimize gün boyu Kur’an dinletisi sunacağız.” dedi.
Basın yayın kuruluşları başta olmak üzere her Müslümanın bulunduğu konum üzerinden tepki vermesi gerektiğini ifade eden Korkmaz, “Başta basın yayın kuruluşları olmak üzere sadece Müslüman kardeşlerimizi değil insan olan herkesi bu kutsallara karşı saldırıları kınamaya ve herkesi bulunmuş olduğu alanda tepki vermeye bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Korkmaz, yapacakları ortak yayının hayırlara vesile olmasını temenni etti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz