Kredi kartı borçlarına af geliyor! Kanun teklifi Meclis’e sunuldu

0
83

Kredi kartları ile ilgili yeni düzenlemeyi içerek kanun teklifi Meclis’e sunuldu. Kredi kartı borcu olanlara af kapısı aralandı. Özellikle borçlarını ödeyememe endişesi yaşayan kişilere yönelik getirilen bu düzenleme haber, milyonların ekonomik açıdan rahatlama sağlayacak ve borç yüklerini hafifletecek.
Son yıllarda giderek artan yüksek enflasyon ve ekonomik kriz nedeniyle geçinmekte zorlanan vatandaşlar, temel ihtiyaçlarını kredi kartlarından karşılar hale geldi. Kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar, ödeme günü geldiğinde kredi kartını borcunu başka bir kredi kartından çektiği borçla kapatmaya çalışıyor
YENİ DÜZENLEME GELİYOR
Kredi kartları ile ilgili yeni düzenlemeyi içeren yeni bir kanun teklifi Meclis’e sunuldu. Bankalara kredi kartı borcu olan vatandaşlara bu kanun teklifiyle af kapısı aralandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) milyonlarca vatandaşı sevinçten havalara uçuracak haber geldi. Kredi kartları ile ilgili yeni düzenleme geliyor. Yapılan yeni düzenleme ile borçlu vatandaşların umutları yeniden yeşerdi.
Özellikle borçlarını ödeyememe endişesi yaşayan kişilere yönelik getirilen bu düzenleme haber, milyonların ekonomik açıdan rahatlama sağlayacak ve borç yüklerini hafifletecek.
KANUN TEKLİFİ MECLİS’E SUNULDU
Artan enflasyon ve peş peşe gelen zamlar birçok vatandaşın borç ödeme kapasitesini zorladı. Bu durum kredi ve kredi kartı borçlarının artmasına ve birçok kişinin kara listeye alınmasına neden oldu. CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir’in TBMM’ye sunduğu yeni kanun teklifi ile birlikte, kara listeye giren ve kredi sicili bozulan vatandaşlara büyük bir umut ışığı doğdu.
MİLYONLARA NEFES ALDIRACAK KARAR
CHP’li Deniz Demir’in öncülüğünde hazırlanan kanun teklifi, borçlu vatandaşların yeniden finansal sistemde rahat bir nefes almasını sağlayacak nitelikte. Kredi sicili affı adı altında sunulan bu düzenleme, pandemi sürecinde ekonomik sıkıntılar yaşayan milyonlarca vatandaş için kritik bir adım olarak değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz