GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın, Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Kıymaz, “Ülkemizin bekası açısından büyük önem taşıyan bu operasyon Türkiye’nin en önemli güvenlik sorunu olan terör örgütlerine karşı başlatılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, terörle mücadele etmeye devam ediyor ve edecektir. Devlet ve millet olarak, terörle mücadelede haklılığımızı ve kararlılık azmimizi böylece tüm dünyaya en yüksek sesle duyurmuş olduk” dedi.
Kıymaz, “Ezelden ebede İstiklal ve istikbalimizin korkusuz bekçisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize muvaffakiyetler diliyoruz. 80 milyon vatandaşımızın kalbi ve dualarımız Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütleri PKK/YPG ve DEAŞ’a karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlerimizle birliktedir. Kahraman ordumuza Suriye seferinde zafer diliyor, Türk halkının desteğinin yanlarında olduğunu bir kez daha vurguluyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here