Kadın girişimcilerin yeni gözdesi: e-ticaret

0

Türkiye’nin önde gelen bilişim-yazılım şirketleri arasında yer alan NLKSOFT’un Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt, Mardin İstasyon KADEM’de kadınlara e-ticaret eğitimi verdi ve internet üzerinden satışlarda dikkat edilecek püf noktaların önemini vurguladı.

NLKSOFT olarak 13 ülkeye yazılım ihraç ettiklerini vurgulayan Nalan Kurt, Mardin Valiliği İstasyon Aile Destek Merkezinde kurslara katılan kadınlara, e-ticaret eğitimi verdi. Kurt, kursiyerlerin KADEM’de öğrenip yaptıkları el ürünlerini internet üzerinden nasıl satabilecekleri konusunda bilgilendirdi. Son zamanlarda, gelişen internet teknolojinin iyi kullanılması durumunda evlerde üretilen ürünlerin satışa sunulabileceğini ifade eden Kurt, “NLKSOFT hızlı, akıllı ve kullanıcı dostu bir e-ticaret sistemidir. Küçük büyük gözetmeksizin her sektörden müşterisine web tasarım, programlama ve web tabanlı yazılım hizmetleri veren yazılım ve bilişim firmasıdır. Gelişen internet teknolojilerine bağlı olarak ürün satışlarının internete taşınması kaçınılmaz olmuş ve e-ticaret günümüzde firmalar için çok önemli bir olgu olmuştur” dedi.
Kadın kursiyerlere e-ticaretin önemini anlatan Kurt, “İnternette satışa başlamadan önce hedef müşteri kitlenizi belirlemelisiniz. Rakip analizleri yaparak rakiplerinizin siteleri ile ilgili bilgiler edinip yeni fikirler edinmelisiniz. Yola çıkarken hangi yöne gideceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Hedef kitlenizi ve yönünüzü belirlediğiniz zaman, amacınıza ulaşmak için ilk adımınızı atmış olursunuz” şeklinde konuştu.
E-Ticaret alt yapısının hazırlanması, ödeme şeklinin belirlenmesi ve müşteri memnuniyet ve güveninin sağlanması için dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığı eğitime katılan kadınlara katılım belgesi verildi.

İstasyon KADEM Koordinatörü Sevim Ar, son 7 yılda, 3 bin 500 dolayında kadının çeşitli kurslara katıldığını, KADEM bünyesinde düzenlenen sosyal faaliyet ve eğitimlere 40 bin dolayında kadına ulaşıldığını söyledi.
İstasyon KADEM Koordinatörü Sevim Ar, gönüllü olarak, KADEM’de kadınlara eğitim veren Nalan Kurt’a teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here