İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunu coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Birinci Dünya Savaşı sonrası Antep’in önce İngilizler, ardından da Fransızlar tarafından işgal edilmek istendiğini hatırlatan İMO Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, şöyle devam etti: 

“Savaşın galip devletleri arasında yer alan Fransızlar, işgal etmek istedikleri Antep’te hiç de beklemedikleri bir direnişle karşılaştılar. Her türlü üstünlüklerine rağmen tam 11 ay boyunca şehre giremediler. Anteplilerin bu şanlı direnişi, kurtuluş meşalesinin yakılmasına öncülük etmiş ve Milli Mücadelenin başarıya ulaşması ile de Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atalarımızın bizlere bıraktığı bu emanetlere sahip çıkarak, ülkemizin gelişmesi, insanlarımızın yaşam kalitesinin artması için biz inşaat mühendisleri, kendi görev alanımızda var gücümüzle mücadele etmeye devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ şeklindeki sözlerinde olduğu gibi, vatandaşlarımız için sağlıklı ve güvenli yapılar üreterek, ülkemizin her alanda gelişimine katkı sunuyoruz.”

Çeliktürk, açıklamasını, “Gaziantepimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet dilerim” sözleri ile tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here