Ana SayfaGaziantepHÜDA Par İl Başkanı Göçer: Yeni bir mahrukatçılar sitesi şart

HÜDA Par İl Başkanı Göçer: Yeni bir mahrukatçılar sitesi şart

Gaziantep’te mahrukatçıların yer aldığı mevcut sitenin çok eski, güvenliksiz ve alan yetersizliği nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten esnaf, yetkililerden mahrukatçılar yeni site talebinde bulundu.

Merkez Şehitkamil ilçesi Sanayi Mahallesi’nde yer alan Oduncular Sitesi’nin içler acısı durumu esnafı üzmekle birlikte çok zor durumda bırakıyor. Çok eski olan sitede sürekli hırsızlık olayları yaşanırken, esnaf can ve mal güvenliklerinin tehlike altında olduğuna dikkat çekiyor.
Sitenin yetersiz olmasından dolayı odun ve kömürleri sitenin açık alanına bırakmak zorunda kalan esnaf, bu durumun hırsızlık, yangın ve görüntü kirliliğine neden olduğunu belirtiyor.
Mevcut sitede mahrukatçıların yanı sıra farklı meslek gruplarından esnafın da yer almasından dolayı sitenin mahrukatçılar için yetersiz kaldığını belirten esnaf, güzel, donanımlı, güvenli ve içinde her türlü tertibatı bulunan büyük bir sanayi sitesine ihtiyaçlarının olduğunu ifade ediyor.
Yetkililerden yeni site talebinde bulunan esnaf, yeni sitenin en yakın zamanda kurulmasının çok elzem olduğuna dikkat çekiyor.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve heyeti, Gaziantep Mahrukatçılar Odası ile mahrukatçı esnafının yer aldığı Oduncular Sitesini ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Göçer ve beraberindeki heyeti Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Erdal Demir ve yönetimi karşıladı. Ziyarette Göçer, esnafın sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinledi.
Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Demir, Göçer öncülüğündeki HÜDA PAR heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyaretin ardından ve siteyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Göçer, HÜDA PAR olarak esnaf ziyaretleri kapsamında kentteki sektör ve temsilcilerini ziyaret ettiklerini, ziyaretlerde esnafın sorun ve taleplerini dinlediklerini söyledi.
Ekonomik gelişmeleri ve Türkiye ile Gaziantep’e etkilerini yakından takip ettiklerini belirten Göçer, ekonominin düzelmesi için kapitalist sistemden vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.
Mahrukatçı esnafının yer aldığı Oduncular Sitesi’ni gezdiklerini belirten Göçer, mevcut sitenin esnafın ihtiyacını karşılayamaz duruma geldiğine dikkat çekti.
“Sitenin etrafının açık olması adeta hırsızlığa davetiye çıkarıyor”
Sitede ciddi anlamda güvenlik problemi olduğunu ifade eden Göçer, “Sitenin etrafının açık olması adeta hırsızlığa davetiye çıkarıyor. Belediyeler tarafından elbette site ve çevresine yol yapılabilir. Yol bir ihtiyaçtır, bu ihtiyacı gidermek lazım. Ama bu ihtiyacı giderdikten sonra tekrar güvenliği sağlayabilmek ve hırsızlığa karşı önlem alabilmek için sitenin etrafının tel örgü ile çevrilmesi lazım. Ama maalesef bugüne kadar belediye tarafından yol yapımı için kaldırılan tel örgünün tekrar yerine yapılmadığını görüyoruz. Sitenin etrafından kaldırılan tel örgünün tekrar yapılmamasından dolayı esnafımız mağdur, hırsızlar rahat bir şekilde siteye girebiliyorlar.” dedi.
“Esnafa yetecek bir sitenin tahsis edilmesi gerekiyor”
Sitenin içinin ve çevresinin çok kirli olduğuna dikkat çeken Göçer, “Esnafın site içinde yeterli kapalı alanı olmadığı için ürünlerini dışarıda bırakmak zorunda kalıyorlar. Belediyelerin özellikle temizlik konusunda siteye bir ekip göndermesi gerekiyor. Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanımızın öncülüğünde sitede temizliğin yapılması lazım. Bu site esnafımıza yetmiyor. Esnaf yeni bir site talebinde bulunuyor. Mahrukatçı enafı için mümkün mertebe daha güzel, güvenlikli ve esnafa yetecek bir sitenin tahsis edilmesi gerekiyor. Yapılacak sitenin bir an önce esnafımıza verilmesi lazım.” diye konuştu.
Sitenin esnaf için yetersiz olduğunu belirten Göçer, artık yeni bir sanayi sitesinin planlanmasının ve kurulmasının zaruret olduğunu belirterek, mahrukatçı esnaf ve sanatkarı için yeni bir sanayi sitesi oluşturulması gerektiğini dile getirdi.
“Mevcut site esnafımıza yetmiyor”
Güzel, donanımlı, içinde her türlü tertibatı bulunan, güvenliğin had safhaya çıktığı, esnafın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde koruyabilecek büyük bir sanayi sitesine ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Demir de şunları söyledi:
“HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ile birlikte sitemizi gezdik. Mevcut site esnafımıza yetmiyor, bize yeni bir yer tahsis edilmesi lazım. Sitemiz içinde hurdacı esnafı var. Hurdacı esnafı sitemize sonradan geldi. Hurdacı esnafı çalışmalarında ateş kullanıyor. Ateş ile barut yan yana olmayacağına göre hurdacı esnafının mahrukatçılar sitesinin içinde yer alması bizim için sıkıntı oluyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanımızdan bu konu hakkında bize yardımcı olmalarını istiyorum. Sitemizde çok hırsızlık olayları oluyor. Sitenin yan tarafında belediye tarafından yol yapılmıştı ve yol yapımı esnasında tel örgüler kaldırıldı. Fakat bir yıldan beri tel örgü tekrar yapılmadı. Tel örgünün bir an evvel tekrar yapılmasını istiyoruz. Esnaf olarak bayağı sıkıntı yaşıyoruz. Sıkıntılarımızın giderilmesini istiyoruz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Hüseyin Çiftçi on HER YALAN BİR İTİRAF GİZLER
Mustafa Ali Polatlı on BİR BEN VAR BENDEN İÇERİ
Binbaşı on ALZHEİMER
MEHMET ALİ GÜNER on ALZHEİMER
Cansu Çanlıoğlu on ALZHEİMER
mustafa küçük on KAFA BULMAK, KAFA TUTMAK…
Pervin Cicek yigit on ARADIK KURTARAMADIK