HÜDA PAR Büyükşehir adayı Erat, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor

0
124

HÜDA PAR Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat ve beraberindeki heyet, yerel seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği ile Gaziantep Toptancı Hal Kompleksindeki esnafı ziyaret etti.

HÜDA PAR’ın Gaziantep Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından organize edilen ve gün boyu süren programlarla Gaziantep’in merkez ilçelerinde ve diğer ilçelerde İl ve ilçe başkanlıkları, kadın ve gençlik kolları, teşkilat yöneticileri vatandaşlarla bir araya gelerek yerel seçimler için destek istiyor.
HÜDA PAR Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat, yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini aralıksız sürdürerek HÜDA PAR’ın projelerini anlatmaya devam ediyor.
Esnaf ziyaretleri kapsamında kentteki farklı sektör temsilcilerine yönelik ziyaretlerini devam ettiren Erat, beraberindeki heyetle birlikte Gaziantep Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği ile Gaziantep Toptancı Hal Kompleksinde faaliyet yürüten esnafı ziyaret etti.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer’in de katıldığı ziyarette çiftçinin üretim yapabilmesi için desteklenmesi ve vatandaşların tarıma teşvik edilmesi gerektiği söylendi.
Son dönemde artan akaryakıt, elektrik ve nakliye ücretlerinin ürün tedariki konusunda ciddi sıkıntılar oluşturduğunu ve zor günler geçirdiklerini dile getiren hal esnafını ziyaret eden Erat, esnafın sorun, sıkıntı, talep ve önerilerini dinledi.
Erat ve heyeti, ilk olarak Gaziantep Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği’ni ziyaret etti. Heyeti Gaziantep Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hayri Sucu karşıladı.
HÜDA PAR heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Sucu, haldeki esnafın yaşadıkları sorunları, sıkıntıları ve taleplerini Erat’a anlattı.
Esnafın ve çiftçilerin yaşadıkları sorunların konuşulduğu ziyarette, tarımın önemine değinildi. Artan girdi maliyetlerinin yüksek olmasının çiftçiliği ve esnafı zor duruma düşürdüğüne dikkat çekildi.
Hal esnafının ve çiftçilerin girdi maliyetlerindeki aşırı artışlar nedeniyle zor günler geçirdiğine dikkat çekilen ziyarette, esnafın ve çiftçilerin yaşadıkları sorunlara daha kalıcı çözümler bulunması gerektiği konuşuldu.
Erat ve beraberindeki heyet, daha sonra hal esnafını ziyaret ederek esnaftan sorunlarına kalıcı çözüm için “Bu Sefer HÜDA PAR” demelerini ve desteklerini talep etti.
Esnafın sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Erat, hem esnafa hem de çiftçilere sahip çıkılmasının elzem bir konu olduğuna değindi.
Halkın verimli bir şekilde tarım ve çiftçilik yapabilmeleri için birçok alanda teşvik edilmesi gerektiğini dile getiren Erat, ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde önemi anlaşılan tarımın ve çiftçiliğin daha fazla desteklenmesi gerektiğini belirtti.
Çiftçinin büyük sıkıntılar içinde olduğuna dikkat çeken Erat, bunun çözümü için hem bakanlığın hem de diğer yetkililerin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.
Tarım ve çiftçiliğin ülke ekonomisi için çok büyük öneme sahip olduğuna değinen Erat, Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi, istihdamın artması, işsizliğin azalması için tarıma ve çiftçiliğe daha fazla önem verilmesi çağrısında bulundu.
Ekonomik sıkıntılara karşı yetkililerin tedbir almakla yükümlü olduğunun altını çizen Erat, tarımın ehemmiyetinin ve vazgeçilmezliğinin her geçen gün daha da arttığını, gelişmekte olan ülkelerin son dönemlerde bu konuya odaklandığını ve olası risklere karşı tedbirler geliştirdiğini, Türkiye’nin de bu konuda tedbirler alması için gerekli adımları atması ve çiftçiliğe teşvikin artırılması gerektiğini belirtti.
Çiftçilerin üretim yapmaktan vazgeçmesinin, artan maliyetler ve yanlış tarım politikaları olduğunu ifade eden Gaziantep Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Sucu ise, bu durumun ürünlerin hem fiyatını artırdığını hem de ürün tedarikinde sorunlara neden olduğuna dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz