Hokeyin Kaplanları bir kez daha Türkiye Şampiyonu

0
61

Amasya’da 7-8 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen THF Salon Hokeyi Kadın ve Erkek Türkiye Şampiyonası bugün oynanan final maçlarının ardından tamamlandı. Erkeklerde şampiyonluk kupasını kazanan Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımı rotayı Avrupa Şampiyonasına çevirdi.

Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımı ve Kadın Hokey Takımı, Amasya’da gerçekleştirilen Türkiye Hokey Federasyonu Türkiye Salon Hokey Şampiyonasında başarı halkalarına yeni bir başarı ekledi. Play off mücadelesinde finalde rakip takıma şans tanımayan Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey Takımı Türkiye Şampiyonu olurken yine finalde rakibiyle beraber kalan kadın takımı shoot out penaltı atışları sonunda Türkiye ikincisi oldu.
Türkiye Şampiyonasının ardından Şubat 2024’te kadın ve erkek takımlarının Avrupa Şampiyonasına hazırlanacağını ifade eden Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan elde edilen başarılardan dolayı sporcuları kutlayarak “THF Türkiye Şampiyonasından erkek takımımız şampiyon olarak döndü. Şampiyonluk kupamızı Gaziantep’e bir kez daha kazandırdık. Kız takımımız finalde berabere biten maçın ardından penaltı atışlarında Türkiye ikinciliğini elde ederek şampiyonayı Türkiye ikincisi olarak tamamladı. Sporcularımızı, teknik heyetimizi ve emeği geçen herkesi kutluyor bizlere destek veren başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Önümüzde Şubat ayında gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonası var. Tamamen ona odaklanarak ülkemize bir kez daha Avrupa Şampiyonluk sevincini yaşatmak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz