Her gün bir mahallede iftarlık yemek dağıtılıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan her gün bir mahalle olmak üzere dezavantajlı 30 mahalleye günlük 4 bin kişilik iftarlık yemek dağıtımına başladı.

Gaziantep Valiliği iş birliğinde yapılan dağıtımlarda belirlenen mahallelerdeki muhtarlarla ortak çalışılıyor. Öncelik olarak yaşlı, engelli, ihtiyaç sahipleri olmak üzere bütün mahalleye iftar yemeği dağıtılıyor.
Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin yaptığı dağıtımlarda, ilk gün Şehitkamil ilçesine bağlı Humanız’da, ikinci gün ise Onat Kutlar Mahallesi’nde dağıtıldı.
Dağıtımlar ağzı kapaklı kaplarda 3 çeşit yemek, tatlı, ayran ve ekmekten oluşuyor. İftarlık yemekler Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından vatandaşların kapılarına kadar götürülüyor.

İFTAR ÇADIRINDA GÜNLÜK YEMEK SAYISI 5 BİNE ÇIKARTILDI
Ramazan ayı ile beraber Büyükşehir Belediyesi’nce 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kurulan iftar çadırına artan ilgi sebebiyle 3 bin kişiye günlük verilen yemek sayısını 5 bine çıkarıldı. Ayrıca daha hızlı yemek dağıtımı için meydanda gerekli düzenlemeler yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz