HELAL EDİLMEYEN FATURALARA ARTIK YETER

4
606

Nurcan CEYRAN

Son zamanlarda gündemimiz zamlar.
Zamların altında kalan vatandaşın nefes alacak dermanı kalmadı.
Gündem günlük gelen zamlar, zamlar, zamlar.
Ya Allah aşkına vatandaş ile dalga mı geçiliyor anlamış değilim.
Aylık değil, günlük değil neredeyse ANLIK oldu zam geliyor.
Her şeye, aklın alamayacağı her şeye, gıda, başta olmak üzere, faturalar, yakıt, benzin, mazot, tekel derken gözümüzü açmaz olduk.
Buna birilerinin DUR DEMESİ GEREKİYOR ARTIK.
KENDİ CEBİMDE BİRİMLERİNİN ELİNİ HİSSEDİYORUM..
İstemsiz izin verdiğim bir hırsızın cebimde, mutfağımda, evimin içinde gezdiğini beni aç bırakmak için çaba sarf ettiğini düşündüğüm görünmez bir güç var adeta….
2 ay önce ödediğim 100 TL’lik fatura bir anda 250 TL’ye dayandı.
Elimi attığım musluktan tutun da ışığı açmak için dokunduğum elektrik düğmesi, ısınmak için açtığım doğalgaz da aldığım hizmetin yüzde 80’i vergi çöp vergisi, emlâk vergisi, vs.. diğerlerine gelmiyorum bile…
Vatandaş olarak beni temsil eden vekiller neden bu kadar sesiz, beni yöneten idareci neden idare edemiyor, kim, neyi, neden bekliyor?
Bu vergilere devletimin ihtiyacı varsa eyvallah da, daha sabah okudum Afganistan’a yine gıda, giyecek vs yardımı yapılıyor.
Benim milletim çırpınırken neden Afganistan? neden Suriyeli?
Ben bu faturaları bu kadar yüksek ödemek istemiyorum, zorunda da değilim!
Sebebi birilerine destek olmak içinse, ve ben zora koşuluyorsam, Kendi adıma hiç bir kamu kurum ve kuruluşa verdiğim tek kuruşu HELAL ETMİYORUM.. HARAM OLSUN NET…
Benim halkım için harcanıyorsa, devletim için harcanacaksa elbette eyvallah, ama ben zorluklar için çırpınırken el kesesinden ağalık yapana helallik yok…
Kiminle konuşsak çıldırma noktasında vatandaş.
Neyi bekliyorsunuz toplu olarak çıldırmayı mı?
Az kaldı…
Ama, bana Allah’tan, Kur’an-ı Kerim’den bahseden fakat bundan bihaber olan, zulmettiğinin farkında olmayan yöneticilere sesleniyorum.
Halk aç, işsiz, çalışan işçi hakkını alamıyor, alanın sigorta hakkı çalınıyor, sigorta yapılacağı söylenen işçi eksik pirim ile karşı karşıya geliyor. Anlayacağınız vatandaş bitti, resmet bitti, ekonomi gibi halkta bitti artık…
Gözlerinizi halkın üzerine doğrultup görün artık etrafımıza bakın lütfen, uzaklara değil…
Elektrik faturası ile çarpıp, enflasyon ile ezip, su faturasına gömüp, doğalgaz ile vurduğunuz halk ile yine hasbihal edeceksiniz, bu şekilde ilerlemeniz mümkün değil..

4 YORUMLAR

  1. Ne kadar itirazımız olsada öyle çok ezildik ki, mecburi yaşam için almak zorunda olduğumuz gıda ürünlerine gelen zamlar ve sırtımızda kambur olan faturalardan ayağa kalkacak halimiz kalmadı, hep bir çaba içinde ödemeleri karşılayabilmek için deli gibi çalışıyoruz Sonuç 0 eskiden 1 kişi çalışır enaz 6 kişiyi beslerdi, şimdi 3 kişi çalışsa 4 kişiyi besleyemez hale geldik. Gençler umudunu kesiyor gelecekten, genç fidanlar umutsuz ve çaresizler neden acaba bu soruya cevap verecek çözüm yolu gösterecek delikanlı bir yürek lazım.

    • Maalesef vatandaşlarımız in şikayetleri giderek artıyor Songül hanım, çok haklısınız, bu kadar insafsız bir zam anlayışi hiç bir yerde Yok… Halk sessiz bir çığlık içinde çözüm olacaktır umarım..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz