Halıcıları buluşturan görkemli düğün

Dünya halı sektörünü buluşturan düğünde Gaziantep Halıcılar Odası Başkanı Mehmet-Hayriye Törer çiftinin biricik oğlu Deniz, Ali-Emine Gür çiftinin biricik kızı Sevgi ile dünya evine girdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlenen genç çiftin nikâh şahitliklerini ise kentin ileri gelen isimleri yaptı.

Halıcılar Odası Başkanı Mehmet Törer ve Hayriye Törer’in biricik oğlu Deniz Törer, Ali ve Emine Gür çiftinin biricik kızları Sevgi Gür ile Burç Parkta düzenlenen muhteşem bir törenle dünya evine girdi. Gaziantep halı dünyasının buluştuğu düğünde genç çift gönüllerince eğlendi. Geceye CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Gaziantep CHP il Başkanı Neşet Uçar, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Odası Başkanı Bora Kanavetçi, Güneydoğu Anadolu Halı ihracatçıları Birliği Başkanı Abidin Kaplan, TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, önceki dönem GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan, Gaziantep Esnaf sanatkârları Odalar Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, CHP Meclis üyesi Uğur Kalkan ile çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

Nikâhta Atatürkçülük Vurgusu
Düğün töreninde düzenlenen nikâh merasiminde ise genç çifte CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Gaziantep CHP il Başkanı Neşet Uçar, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Odası Başkanı Bora Kanavetçi, Güneydoğu Anadolu Halı ihracatçıları Birliği Başkanı Abidin Kaplan, TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Gaziantep Esnaf sanatkârları Odalar Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, CHP Meclis üyesi Uğur Kalkan, İbrahim Yılmaz, Mehmet Koca, Cuma Törer, Halaf Algan, Tahir Tamer Taşkan Avukat Hasan Öztürkmen şahitlik etti. Nikâh töreninin ardından genç çiftin evlilik cüzdanlarını çifte takdim eden CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya Atatürkçü nesillere dikkat çekerek, genç çifte Atatürkçü çocuklar yetiştirmeleri yönünde telkinlerde bulundu. Nikâh töreninin ardından gecenin geç saatlerine kadar eğlenen konuklar gecenin sonunda gelin ve damatla günün anısına hatıra fotoğraflar çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz