Gazze Dayanışma Kermesi yoğun ilgi gördü

0
63

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi ile GAÜN Fatihler Yetiştiren Anneler Topluluğu tarafından düzenlenen “Gazze Dayanışma Kermesi” yoğun ilgi gördü.
GAÜN İlahiyat Fakültesi bahçesinde açılan stantlarda öğrenciler el yapımı yiyecek-içecek ve Filistin temalı ürünlerini (atkı, bayrak) ziyaretçilerin ilgisine sundu. Filistin halkına yardım için toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan kermese GAÜN’ deki birçok fakülteden öğretim görevlisi ve öğrenci katıldı.

Gazze Dayanışma Kermesinin, İsrail tarafından abluka altına alınan Filistin’de zor durumda olan halka maddi ve manevi destek olmak amacıyla düzenlediği belirten GAÜN İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akbaş şunları söyledi: “Bu kermes bilinç oluşturmak için açıldı, Gazze’de kardeşlerimiz zor durumda, onların yanında olduğumuzu göstermek amacıyla bu kermesi düzenliyoruz. Mescid-i Aksa; yani ilk kıblemiz yalnız değildir. Mescid-i Aksa için nerede bir etkinlik olursa destek verin çünkü orası Hz. İbrahim’in, Peygamberimizin (s.a.s.) makamıdır.”
Filistin’de zulüm gören kardeşlerimize destek amaçlı kermesi düzenlediklerini söyleyen GAÜN İlahiyat Fakültesi öğrencisi ve FAYAT öğrenci Topluluğu Başkanı Sevdenur Çelik, “Bu kermeste az da olsa destek olacağımız için mutluyuz ve gururluyuz” dedi.
GAÜN Uzay ve Havacılık Fakültesi Öğrencisi Muhammed El Fatih ise Filistin’de yaşananları üzücü bulduğunu ifade ederek, “İsrail insanları ve çocukları öldürüyor, hastaneleri yıkıyor ve bombalıyor, bu çok üzücü, beni duygusal olarak etkiliyor” ifadelerini kullandı.
Etkinlik sırasında düzenlenen konuşmalarda, Filistin’deki zorlu koşulların altı çizilerek, yardımın ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, Filistin için düzenledikleri bu kermesle hem yerel topluluğa hem de uluslararası arenada yardım elini uzatma kararlılıklarını sergiledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz