Gaziantep’te İsrail’e büyük öfke! 10 binler lanetledi

0
214

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Gaziantep’te protesto edildi. Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Tur Otobüsleri Park Alanı’nda “Kudüs ve Aksa Tufanına Destek” mitingi gerçekleştirildi. Gaziantepliler, şiddetli yağış ve soğuğa rağmen mitinge yoğun katılım sağladı.

Gaziantepli vatandaşlar, İsrail zulmüne karşı tepki göstermek için miting alanını doldurdu. Ellerinde Türk ve Filistin bayrağı bulunan vatandaşlar, tekbirler getirerek “Kahrolsun İsrail”, “Filistin’e selam”, “katil İsrail, Gazze’den defol” sloganları attı ve dualar etti.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, mitingde yaptığı konuşmada, yoğun yağmura rağmen alanı dolduran Gazianteplilere teşekkür etti ve “Gazze’nin müdafaası; Filistin’in müdafaası, Kudüs’ün müdafaası, Gaziantep’in müdafaasıdır, Ankara’nın müdafaasıdır, Diyarbakır’ın müdafaasıdır ve İstanbul’un müdafaasıdır” dedi.

Siyonist İsrail’in insanlık dışı saldırılarına karşı Gazze’nin yanında olduklarını ifade eden Demir, “Gazze ve Mescid-i Aksa bize ecdadımızdan kalan mirastır, ilk kıblemizdir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı müdafaa etmek bütün İslam ümmetinin sorumluluğu ve vazifesidir. Mescid-i Aksa’nın müdafaası inancımızın gereğidir. Gazze’yi ve Mescid-i Akka’yı yalnız bırakmayacağız ve Allah’ın izniyle hep birlikte özgürlüğüne kavuşturacağız” diye konuştu.
İsrail’in aslında HAMAS ile değil insanlıkla savaştığını ve insanlığın soykırıma varan bu vahşete karşı sesini yükseltmesi gerektiğini kaydeden Demir, “Bugün Siyonizm’le mücadele, İsrail’le mücadele, dünyanın en büyük terör örgütü olan bu zihniyetle mücadele aslında insanlığın, herkesin sorumluluğudur. Siyonizm gerçekte kainatın fıtratına ve insanlığa açılmış bir savaştır. Bu nedenle biz diyoruz ki ‘Aksa Tufanı’, Filistin müdafaası, Gazze müdafaası ve Siyonizm’le mücadele, bütün insanlığın sorumluluğu ve vazifesidir. Bu sorumluluk, bu savaş, aslında ülkeler üstü belki inançlar üstü bir sorumluluk, bir yükümlülüktür. İnsan olduğunu idrak eden herkesin Gazze müdafaasına sahip çıkması, Siyonizm’e karşı sesini yükseltmesi lazımdır” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR İl Başkanı Faruk Göçer de tüm teşkilatlarıyla birlikte Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın düzenlediği “Kudüs ve Aksa Tufanı’na Destek Mitingi”ne katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz